Kırşehir 3. Lig için Ankara’ya akın edecek

Kırşehir 3. Lig için Ankara’ya akın edecek

14.04.2018

BAL şampiyonlarının play-off maçlarının tarih ve leri belirlendi. Kırşehir Belediyespor-Nevşehirspor maçı 22 Nisan’da Ankara Osmanlı Stadyumu’nda saat 15.00’te oynanacak Kırşehir 3. Lig için Ankara’ya akın edecek Spor-Toto Bölgesel Amatör Lig’de 12 grupta oynanan maçların tamamlanmasının ardından grubunu lider tamamlayan takımların oynayacağı play-off maçlarının programı yayınlandı. Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5.grubu lider tamamlayan Nevşehirspor ile 6. […]

BAL şampiyonlarının play-off maçlarının tarih ve leri belirlendi. Kırşehir Belediyespor-Nevşehirspor maçı 22 Nisan’da Ankara Osmanlı Stadyumu’nda saat 15.00’te oynanacak

Kırşehir 3. Lig için Ankara’ya akın edecek

Spor-Toto Bölgesel Amatör Lig’de 12 grupta oynanan maçların tamamlanmasının ardından grubunu lider tamamlayan takımların oynayacağı play-off maçlarının programı yayınlandı.
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5.grubu lider tamamlayan Nevşehirspor ile 6. grubu lider tamamlayan Kırşehir Belediyespor maçı da 22 Nisan Pazar günü Ankara’da oynanacak. 22 Nisan Pazar günü saat 15.00’te oynanacak olan müsabaka Osmanlı Stadyumunda oynanacak. TFF tarafından yapılan açıklamaya göre maç biletleri ise 5 liradan satışa sunulacağı açıklandı.
2017-2018 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 1. Kademe Play-Off müsabakaları 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacak. Cuma günü yapılan teknik toplantının ardından Kırşehir Belediyespor ile Nevşehirspor arasında 3.Lige yükselme maçı Ankara Osmanlı Stadı’nda oynanması Kırşehir’de doğru bir karar olarak değerlendirildi.
12 grup birincisinin oynayacağı 6 müsabaka sonunda galip gelen 6 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak. Bu müsabakalarda mağlup olan 6 takımın karşılaşacağı 2. Kademe Play-Off müsabakaları sonunda galip gelen 3 takım daha TFF 3. Lig’e yükselme hakkını elde edecek.
Futbol Federasyonu’nun maç yerini Ankara olarak belirlenmesinin ardından bir açıklamada Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Veli Şahin, “Play-off maçımızın hangi ilde oynanması ile ilgili bir düşüncemiz ve beklentimiz olmadı. Biz bu maçı kazanıp 3. Lig’e çıkmanın çalışmasını yapıyoruz. Takımımızın çok iyi çalışarak, çok iyi konsantre olarak bu maçı kazanacağına yürekten inanıyoruz. Tabi Ankara’da oynayacağımız maça Kırşehir’den ve Ankara’dan da hemşehrilerimizin de gideceğini ve takımımızı yalnız bırakmayacaklarını düşünüyorum. Hak eden kazansın. Dostça ve kardeşçe bir final maçı olmasını bekliyoruz. Şimdiden rakibimiz Nevşehirspor’a da başarılar diliyorum” dedi.
Play-off maçının Ankara’da oynanacağının kesinleşmesinin ardından Kırşehir’deki pek çok taraftar grubu da şimdiden harekete geçerek taraftarları Ankara’ya götürüp, getirmenin çalışmalarını yapmaya başladı.
ALİ DÜŞMEZ: DOSTLUK VE KARDEŞLİK DOLU PLAY-OFF MÜSABAKALARI DİLİYORUM
Futbolun tüm güzellikleriyle beraber dostluk, kardeşlik ve barışın Play-Off müsabakalarında da yaşanması gerektiğini vurgulayan TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, Fair Play çağrısı yaptı:
“Türk futbol kamuoyunun tüm dikkati, bir kez daha Spor Toto BAL’da oynanacak Play-Off maçları üzerinde toplanacak. İnanıyorum ki, yöneticilerimiz, teknik direktörlerimiz, futbolcularımız ve taraftarlarımız sadece mensup oldukları kulüplerin değerleri değil, amatör futbolun marka değeri için de mücadele edecektir. Bu nedenle milyonları peşinden koşturan güzel oyun, Fair Play ruhundan bağımsız düşünülemez. Eminim Play-Off maçları katılımcı tüm takımlar arasında dostluk üzerine kurulu bir gelecek inşa edecektir. Tüm takımlarımıza TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve şahsım adına başarı diliyorum.”
Bölgesel Amatör Lig’de gruplarda normal sezon sona erdi. Gözler şimdi Play-Off’ta. 12 grup birincisinin katılımıyla oynanacak Play-Off’ta, 9 takım 3. Lig bileti alacak. Karşılaşmalar tarafsız sahada tek maç eleme usulü oynanacak. TFF Amatör İşler Kurulu, bugün yaptığı toplantıda maçların Erzincan, Malatya, Ankara, Muğla, İstanbul ve Kütahya’da oynanmasını kararlaştırdı. Maçlar, 21-22 Nisan’da oynanacak.
Spor Bölgesel Bölgesel Amatör Lig’de gruplarını birinci tamamlayan 12 takım, Play-Off’ta 3. Lige çıkmak için mücadele edecek. 24 Eylül 2017 tarihinde başlayan ligde, 2017-18 sezonu 6 ay sürdü. Grup maçları sonunda Ağrı, Adıyaman, Artvin, Ordu, Nevşehir, Kırşehir, Antalya, İzmir, İstanbul (2), Kocaeli ve Yalova temsilcileri şampiyonluk yaşadı.
EN YÜKSEK PUANI FATSA TOPLADI
157 takımlı ligde, en yüksek puanı 4’üncü grup birincisi Fatsa Belediyespor topladı. Fatsa’yı, 62’şer puanla Nevşehirspor Gençlik ile Serik Belediyespor izledi. En düşük birincilik puanı 49 puanla Şile Yıldızspor’a ait.
İşte grup birincileri ve puanlar:
1’inci grup: 52 puan, Ağrı 1970 Spor, 2’nci grup: 59 puan, Adıyaman 1957 Spor, 3’üncü grup: 55 puan, Artvin Hopaspor, 4’üncü grup: 65 puan, Fatsa Belediyespor, 5’inci grup: 62 puan, Nevşehirspor Gençlik, 6’ncı grup: 57 puan, Kırşehir Belediyespor, 7’nci grup: 62 puan, Serik Belediyespor, 8’inci grup: 54 puan, Ödemişspor, 9’uncu grup: 49 puan, Şile Yıldızpor, 10’uncu grup: 55 puan, Alibeyköyspor, 11’inci grup: 59 puan, Gebzespor, 12’nci grup: 59 puan, Altınova Belediyespor
11 İLDEN 12 TAKIM
3. LİG PEŞİNDE KOŞACAK
GRUP şampiyonlarından 10’u farklı, 2’si aynı ili temsil ediyor. Şile Yıldızspor ile Alibeyköyspor İstanbul temsilcileri olarak Play-Off’a yükselirken, diğer takımlar Ağrı, Adıyaman, Artvin, Ordu, Nevşehir, Kırşehir, Antalya, İzmir, Kocaeli ve Yalova’yı temsil ediyor.
2 ETAP HALİNDE
9 TAKIM 3. LİG’E ÇIKACAKLAR
Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu tarafından sezon başında belirlenen statüye göre Play-Off’ta eşleşmeleri netleşti. 1 ile 2, 3 ile 4, 5 ile6, 7 ile 8, 9 ile10, 11 ile 12 şeklinde açıklanan eşleşme statüsüne göre, Ağrı 1970 Spor-Adıyaman 1954 Spor, Artvin Hopaspor-Fatsa Belediyespor, Nevşehirspor Gençlik-Kırşehir Belediyespor, Serik Belediyespor-Ödemişspor, Şile Yıldızspor-Alibeyköyspor, Gebzespor-Altınova Belediyespor Play-Off ilk maçlarında karşı karşıya gelecek.
İlk etap maçlarında mağlup olan 6 takımın 3. Lig’e çıkma şansı devam edecek. İlk etap sıralamasına göre şekil alan ikinci etap eşleşmeleri, 1-2 mağlubu, 3-4 mağlubu, 5-6 mağlubu olarak belirlendi. İlk etapta olduğu gibi aynı sistemin uygulanacağı maçlarda galip gelen 3 takım, 3. Lig’e çıkma sevinci yaşayacak.
PLAY-OFF İLK ETAP EŞLEŞMELERİ VE GRUP MERKEZLERİ
Maçlar 21-22 Nisan tarihlerinde oynanacak
Ağrı 1970 Spor-Adıyaman 1954 Spor (ERZİNCAN-13 Şubat Stadı)
Artvin Hopaspor-Fatsa Belediyespor (MALATYA-Yeni Malatya Stadı)
Nevşehirspor Gençlik-Kırşehir Belediyespor (ANKARA-Osmanlı Stadı)
Serik Belediyespor-Ödemişspor (MUĞLA-Atatürk Stadı)
Şile Yıldızspor-Alibeyköyspor (İSTANBUL-Sancaktepe 15 Temmuz Stadı)
Gebzespor-Altınova Belediyespor (KÜTAHYA-Tavşanlı Ada Stadı) (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .