Kırşehir 15 Temmuz’da yine ayakta olacak

Kırşehir 15 Temmuz’da yine ayakta olacak

13.07.2017

Kırşehir, 15 Temmuz darbesinde kaybedilen 249 şehit ve 2 bin 193 gazisini anacak…

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri 15 Temmuz’da Milli Birlik Yürüyüşü ile taçlandırılacak…

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişimine karşı kahramanlık destanları yazan Kırşehir, tarihi günün yıldönümünde de sabaha kadar ayakta olacak.
Geçtiğimiz yıl Cacabey Meydanı’nda 27 gün devam eden Demokrasi Nöbeti ile Türk milletinin yeniden tek yürek olduğu bu günler tarihe altın harflerle yazılmıştı.
Kırşehir Valiliği ve Belediyenin ortaklaşa hazırladığı birbirinden farklı etkinliklerle 15 Temmuz anılacak.
15 Temmuz akşamı saat 21.30’da Cacabey Meydanında düzenlenecek programlarla şehitler ve gaziler saygı ile anılacak.
Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan FETÖ mensuplarının 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Kırşehirliler yine ayakta olacak.
İhanet çetesi FETÖ’nün gerçekleştirdiği darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren kahramanca duruşu ile büyük takdir toplayan Kırşehir, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünde Kırşehir Belediyesinin hazırladığı etkinliklerle tarihi günü anacak.
Bu kapsamda 15 Temmuz’da Ahmet Yesevi Camii’nde mevlid-i şerif okunması, Askerlik Şubesi önünden saat 20.30 başlayacak Milli Birlik Yürüyüşü saat 21.30 Cacabey Meydanı’nda sona erecek. Cacabey Meydanı’nda Türkiye’de yaşanılan kahramanlıkların anlatıldığı şiir, tiyatro, slayt ve mehteran gösterisi düzenlenecek.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü resmi töreni de saat 21.30’da Cacabey Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak.
Merkez İmam Hatip Ortaokulu İlahi Grubu tarafından Kur’an tilaveti, hatim duası, ilahilerin okunması ile devam edecek tören protokol konuşmaları ile devam edecek.
Mehteran gösterisinin yanı sıra Rıza Sarıyıldız Grubu’nun kahramanlık türkülerini seslendireceği törende Sait Sargın Tiyatro Grubu tarafından hazırlanan “15 Temmuz’a Hayat Verenler” adlı oyun sahnelenecek.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KONUŞMASI DEV EKRANDA
15 Temmuz 2017 Cumartesi günü ise öğle namazına müteakip Ahmet Yesevi Camii’nde mevlit okunacak.
Kırşehir Belediyesi’nin vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunacağı program Cacabey Meydanında devam edecek.
Cumartesi günü saat 21.30’da başlayacak program kapsamında Kırşehir Belediyesi Mehteran Konseri, protokol konuşmaları ve Kur’an-ı Kerim dinletileri yapılacak.
Cumartesi gecesi saat 00.13’te tüm camilerde selalar okunacak ve Demokrasi Nöbeti başlayacak.
Merkez İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Kemalettin Çorak “30 Kuş” şiirini okuyacak.
15 Temmuz Marşı’nın söylenmesinin ardından darbe girişimi ile ilgili slayt gösterisi sonrasında Kırşehirliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’de yapacağı konuşmayı canlı olarak izleyecek.
15 Temmuz 2016’da olduğu gibi Kırşehirlilerin yine sabaha kadar ayakta olacağı etkinliklerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gece yapacağı tarihi konuşması Cacabey Meydanında kurulacak dev ekrandan yayınlanacak.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı saat 04.00’te Cacabey Camii’nde sabah namazı kılınması ve vatandaşlara çorba ikramı ile tamamlanacak.
BAŞKAN BAHÇECİ: “UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ”
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, darbe kalkışmasının gerçekleştiği ilk andan itibaren Kırşehirlilerin 15 Temmuz Cacabey Meydanı’na çıkarak demokrasiye ve milletin seçtiklerine sahip çıktığını söyledi.
O karanlık geceyi ve o gün bu ülke için şehit ve gazi olan kahramanları “Unutmayacağız, unutturmayacağız” diyen Başkan Bahçeci, şöyle konuştu:
“15 Temmuz 2016’da tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’imizde de bu hainliğe karşı dimdik ayakta durdu. Kırşehir’in kahraman evlatları vatanına, bayrağına sahip çıktı. O karanlık gecenin yıldönümünde bir kez daha bir araya geleceğiz, vatan hainlerine bir kez daha ‘Biz her zaman burada olacağız, bu kutsal ülkeyi asla hainlere teslim etmeyeceğiz diyeceğiz. Bu vesile ile 15 Temmuz’da tüm Kırşehirli hemşerilerimizi Cacabey Meydanı’nda yapılacak Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarına davet ediyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .