Kırsal kalkınmayı sağlayacak yeni bir proje için imzalar atıldı

Kırsal kalkınmayı sağlayacak yeni bir proje için imzalar atıldı

31.10.2017

KOP (Konya Ovası Projesi) TEYAP Kapsamında desteklenecek olan “Vermikompost Üretimi ve Kullanımını Öğretiyor, Toprağımıza ve Ekonomimize Can Katıyoruz” adlı proje için Ahi Evran Üniversitesi ile KOP İdaresi Başkanlığı arasında 25 Ekim 2017 tarihinde Konya KOP İdaresinde ilk imzalar atıldı. İmza töreninde Ahi Evren Üniversitesi’ni UNİKOP Koordinatörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, KOP İdaresini ise Başkan Yardımcısı […]

KOP (Konya Ovası Projesi) TEYAP Kapsamında desteklenecek olan “Vermikompost Üretimi ve Kullanımını Öğretiyor, Toprağımıza ve Ekonomimize Can Katıyoruz” adlı proje için Ahi Evran Üniversitesi ile KOP İdaresi Başkanlığı arasında 25 Ekim 2017 tarihinde Konya KOP İdaresinde ilk imzalar atıldı.
İmza töreninde Ahi Evren Üniversitesi’ni UNİKOP Koordinatörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, KOP İdaresini ise Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Torgun temsil etti.
Proje de sürdürülebilir toprak sağlığı için kimyasal gübrelemeye alternatif yeni bir organik ürünün üretilmesi, kullanılması ve yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Köyden şehirlere göçün sebepleri arasında gösterilen kırsalın ekonomik yetersizliği kırsal kalkınma projelerine olan ihtiyacı daha da önemli kıldı. Gerçekleştirilecek projelerle kırsaldaki iş gücü etkin şekilde değerlendirilerek girişimcilerin bulunduğu yerlerde yeni sektörler oluşturması öngörülüyor.
Ahi Evran Üniversitesi adına Prof. Dr. Harun Çiftçi, projeyi hazırlayan Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fevziye Şüheyda Hepşen Türkay ve ekibine, proje ortağı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne ve projeyi destekleyen KOP İdaresi Başkanlığına teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .