KIRDOST ÜYELERİ NEVŞEHİR’DE YÜRÜDÜ

KIRDOST ÜYELERİ NEVŞEHİR’DE YÜRÜDÜ

12.05.2016

KIRŞEHİR’DE doğa sporuna gönül vermiş kişilerden oluşan Kırşehir Doğa Sporları ve Treakking (KirdostTreakking) Üyeleri, hafta sonunu Nevşehir’deki tarihi ve turistik yerlerdeki yürüyüşle geçirdi. Sosyal medya üzerinden örgütlenen doğa tutkunları, Nevşehir’in çeşitli yerlerinde yürüyüş ve gezi düzenlerken, Kırşehir Doğa Sporları ve Treakking Başkanı Hikmet Gözübüyük, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “8 Mart Pazar günü, Nevşehir’den İsmail Demirel […]

KIRŞEHİR’DE doğa sporuna gönül vermiş kişilerden oluşan Kırşehir Doğa Sporları ve Treakking (KirdostTreakking) Üyeleri, hafta sonunu Nevşehir’deki tarihi ve turistik yerlerdeki yürüyüşle geçirdi.
Sosyal medya üzerinden örgütlenen doğa tutkunları, Nevşehir’in çeşitli yerlerinde yürüyüş ve gezi düzenlerken, Kırşehir Doğa Sporları ve Treakking Başkanı Hikmet Gözübüyük, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “8 Mart Pazar günü, Nevşehir’den İsmail Demirel Hoca’nın rehberliğinde yaptığımız yürüyüşümüze, Nevşehirli doğa yürüyüşçüleri de katıldı. Yürüyüş ve gezi sırasında çok güzel bir havada farklı bir vadiyi keşfettik. Kapadokya’nın en güzel vadilerinden biri sayılan, fazla yorucu olmayan ve en çok ziyaret edilen vadilerden birisi olma özelliğine sahip bir vadide yürüdük. Vadi yürüyüşümüze Uçhisar’dan başlayıp Göreme’ye çıktık. Burada kısa bir molanın ardından hayal vadisi üzerinden Avanos’a geçip bir atölye ziyareti yaptık. Alışverişten sonra Gülşehir Tuzköy Havaalanı ile Abuşağı, Aydoğmuş ve Kayapa köylerinden Kesikköprü üzerinden Kırşehir’e döndük. Güzel bir etkinliği kazasız belasız ve keyifle bitirmenin mutluluğunu ve sevincini yaşadık. Katılımcı tüm arkadaşlarıma Nevşehir grubundan İsmail Demirel ve Ahmet Deniz Aral başta olmak üzere doğa yürüyüşçülerine çok teşekkür ediyorum. Benim ve arkadaşlarımızdan Yıldırım Aslan ve Tevfik Teker ile birlikte rehberimiz İsmail Demirel çektiği fotoğraflarla gezimizi ölümsüzleştirdik. 15 Mayıs Pazar günü Çiçekdağı ilçemize keşif yürüyüşü yapacağız. Katılmayı düşünen arkadaşlarım 12 Mayıs Perşembe gününe kadar karar vermelidirler. 19 kişi ile sınırlı bir etkinlik yapacağız.”
(Haber-Fotoğraf: Spor Servisi)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .