Kındam TOKİ’de “balkon” sıkıntısı

Kındam TOKİ’de “balkon” sıkıntısı

07.08.2017

Kındam’daki TOKİ evleri için verilen balkon sözünün yerine getirilmesi bekleniyor…

Kındam TOKİ sakinleri, “Söz veriyorlar oy zamanı ondan sonra çekiliyorlar”

KIRŞEHİR’DE 2012 yılında tamamlanan ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nca dar gelirliler için Kındam Mahallesi’ne yapılan 292 konutta balkon sıkıntısı yaşanıyor.
Şehrimizde dar gelirlileri ev sahibi yapan Kındam TOKİ projesinde konutlarda balkon olmaması, ev sahiplerinin eleştirilerine neden olmuş ve konutların daha rahat kullanımı için balkon talebinde bulunulmuştu.
Kındam TOKİ’den ev aldıklarından dolayı pişman olan vatandaşlar, Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den balkon sözünü yerine getirmelerini bekliyor.
Kındam TOKİ evlerindeki sıkıntıyı dile getiren Kındam Mahallesi Muhtarı Barış Gökçınar, “Kındam TOKİ, dar gelirli insanlara yapılan bir yer. İlk zamanda balkonu yapılmamış ve daha sonra da Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız bize söz verdiler. Balkonlarınızı yapacağız dediler. Şimdi de oturan vatandaşa ben bunu anlatamıyorum. Muhtarım sen çalışmıyorsun diyorlar, sen söylemiyorsun diyorlar, bizim işimizi takip etmiyorsun diyorlar. Ben de yetkililere söylüyorum, özellikle vekillerimizin işi bu. Vekillerimiz TOKİ Başkanına söyledik, geldi-gitti, şu olacak, bu olacak diye bana söylüyorlar. Ben de vatandaşa aynısını söylüyorum, ama tepki oluyor. Çünkü burada vekili görmüyorlar, belediye başkanını görmüyorlar, devamlı beni görüyorlar. Sabah-akşam her gördüğüm kadın, abi, amca, dayı bizim balkon ne oldu diyor. Ben sizin adınıza sordum, araştırıyorum, yapacaklarmış diyorum inanmıyorlar. Ben de vekillerimize duyuralım dedim. Burası Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yapıldı dar gelirliye ve o zaman balkonsuz olarak kabul ettiler. Kabul ettiler, ama sözü vermeyecektin. Sözü verdiğin için vatandaş üstüne düşüyor, istiyor. Bugüne kadar istedik sosyal tesisimiz yapıldı, parkımızda çeşme yoktu Başkanımız çıkarttı verdi. Vatandaşa söz verdikleri için vatandaşta devamlı beni sıkıştırıyor. Ben vekillere de duyurmak istedim” açıklamasında bulundu.
TOKİ Kındam’da ikamet eden vatandaşlar da, “Şikayetimiz balkon. Bir hasta çocuğum her gün içeride bunalıyor, oturamıyor, yürüyemiyor kendi. Ben de onun başındayım. Çamaşırımızı kurutamıyoruz, bir balkona çıkıp hava alamıyoruz. Öyle içerdeyiz. Benim şikayetim bu. Yapsınlar balkonumuzu. Söz veriyorlar oy zamanı ondan sonra çekiliyorlar. Bunun bir özürlü çocuğu var. Mecbur dışarı çıkması lazım. Balkona çıkıp oturmak istiyor. Dışarı çıkıp gezemiyor. Balkon olsa iyi olur” diyerek yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .