Kimdir Prof. Dr. Tamer DEMİR?

Kimdir Prof. Dr. Tamer DEMİR?

17.11.2016

İyi huylu bir insan. Çalışkan, üretken, ülkenin çıkmazları karşısında hayli endişeli ve vatanın bekası için aklını, duygularını, kaslarını ve direncini zorlayan bir adam. Barışı seven, bu ülkenin Türküne, Kürt’üne, Laz’ına, Çerkez’ine, İslâmcısına, sağcısına, solcusuna duyarlı ve insani değerlerle yaklaşan, adam olmayı ve adam kalmayı şiar edinmiş bir şahsiyet. Şimdi bir devrimci olarak sağ kanatta bir […]

İyi huylu bir insan. Çalışkan, üretken, ülkenin çıkmazları karşısında hayli endişeli ve vatanın bekası için aklını, duygularını, kaslarını ve direncini zorlayan bir adam. Barışı seven, bu ülkenin Türküne, Kürt’üne, Laz’ına, Çerkez’ine, İslâmcısına, sağcısına, solcusuna duyarlı ve insani değerlerle yaklaşan, adam olmayı ve adam kalmayı şiar edinmiş bir şahsiyet.
Şimdi bir devrimci olarak sağ kanatta bir zatı yazıyor olmam, biliyorum kimilerini ilgisini çekecek. Ancak bu devirde bize adam lâzım, siyasetin içine ettiler. Hatta bir solcu olarak sağ duruşlu bir ismi böylesine geniş ve olumlu açılarla kaleme almam, bir çoğunu endişeli de kılacak, tepkisel, eleştirel yaklaşımlar yüzünü dönecek.
Merak buyurmayın, devrimciliğim yerinde duruyor, kaypaklığınıza hiç özenmedim, delikanlı kalmayı hep tavır bildim. Ancak, sistem ve toplum öyle bir yerdeki, böylesine kuşatılmışlık içinde, sistemin umut noktasındaki en temel gerçeği temiz siyaset ve bu siyaseti icra edeni bulmak gerekiyor.
Prof. Dr. Tamer DEMİR bunlardan birsi.
Siyasetin bir kaç en iyilerinden. Bizim CHP döneminin adayları Dr. Cahit GÜRSES, CHP İl Başkanı Yılmaz ZENGİN, CHP Eski İlçe Başkanı Şefik TEKİN, yine CHP Eski İlçe Başkanı Fevzi AKKUŞ kadar kaliteli, dürüst, ülkesi uğruna kaygıları olan bir şahsiyet.
Ve Kırşehir bu iyi siyasetçi şahsiyetlerin nedense kıymetini bilmemiş, bir yerlere getirmemiştir. Bu biraz da, bu ender ve iyi niyetli insanların yanında dostmuş gibi yer alan kendi siyaset yoldaşlarının ihaneti, çirkinliği, kendi siyasi konjektörlerine karşı değil, bir başka siyasi kulvarlara oynayarak satışa getirmelerinden kaynaklı.
Geçtiğimiz milletvekilliği seçimlerinde Tamer DEMİR’in aday olarak 1. sırada gösterilmemesine karşın ”Elazığ’dan gelen eli çantalı” yakıştırması ile ben de adeta bir öfke yarattı.
Keza bir başka eli çantalılar MHP vekilliği adaylığında tespih taşı gibi ardı arkasına dizilmişlerdir. Ve 1. sıradan aday seçilmişlerdir. Aynı seçimde Cahit GÜRSES seçiminde de en yakınındakiler az bir farklı seçim kaybeden Cahit GÜRSES’in vekilliğini, Kırşehir’in umudunu hiç etmişlerdir.
Aynı komplo ve ihanet Yılmaz ZENGİN seçiminde de benzer tabloyu çıkarmıştır. İlçe Başkanlığı bir kaç komplocunun oyunu ve CHP yöneticilerinin istifası ile Şefik TEKİN döneminin gençlik, kadın kadrolarının üst seviyede olduğu performansı acımasızca çökertilmiştir. Yine aynı komplocuların oyunu ile kan ter içinde seçim serüveni sürdüren CHP Eski İlçe Başkanı Fevzi AKKUŞ’un dönemi ihanete uğramıştır Ve CHP hızla geriye düşürülmüştür. Geri düşürücüler ise hala CHP etrafında pusu kurmaya devam etmektedir.
Prof. Dr. Tamer DEMİR bizim memleketin AKP’li, CHP’li bir çok ağabeylerinden daha yiğit, daha mert, daha dürüsttür. Halkı için terlemesini bilen, Kırşehir için Elazığ’dan koşarak gelen, gelmeye devam eden, bir Kırşehirli olarak Elazığ’da bir çok mağdur insana yardım etmiş yardımsever bir adamdır. Oturduğunuzda, onunla, siyasetin tüm rengini konuşabilir, hatta Atatürkçülüğü doruklarda yaşayabilirsiniz. Doktordan, siyasetçiden çok, halkçı ve iletişimci bir kimliği vardır. Bu şehrin tüm gelişmelerini yakından takip eden, küçüğüne, büyüğüne saygılı. Kendinden iyisine saygı duyan, kendinden gerisine elini uzatan, ancak Kırşehir MHP kadrolarının keşfedemediği, değerini bilmediği eşsiz bir isimdir.
Neden bu kadar övdüm bu adamı?
Geçirdiğim siyasal tecrübelerimdeki kimlik ve kişiliklere karşı kendimce kıyaslama yaptığımda, bu memlekette siyasal bencilliğe girmeden yukarıda kaleme aldığım şahsiyet ve kalitedeki adamların bir yerlere getirilmesi gerektiğinin bir an evvel farkına varılmalı diye düşünüyorum. Yaptığım kıyaslamalarla, hakkını vermek gerekirse, en yakınımdan en uzağıma tanıdığım kişilerin çoğundan şahsiyetli, harbi, kaliteli, dürüst bu adama ve bir halkı, bir vatanı gözünüz kapalı emanet edeceğiniz yürekli bir yiğit. Aklımızla alay edilmesin, bu memleketin ciğerini bilin istedim.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .