Kılıçdaroğlu’na yumurtalı saldırı

Kılıçdaroğlu’na yumurtalı saldırı

12.09.2019

CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerin getirdiği başarı sonrasında il, ilçe, kasaba demeden halkın ayağına gidiyor, onların dertlerini dinliyor ve seçim sonuçları nedeniyle de duyarlı davranış sergileyen seçmene teşekkür ediyor. Bundan daha doğru ve daha güzel bir şey her halde olamaz. Ancak, geçtiğimiz günlerde efeler diyarında yaptığı halk buluşmasında, Aydın ilimizin Kuşadası ilçesinde yumurtalı […]

CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerin getirdiği başarı sonrasında il, ilçe, kasaba demeden halkın ayağına gidiyor, onların dertlerini dinliyor ve seçim sonuçları nedeniyle de duyarlı davranış sergileyen seçmene teşekkür ediyor.
Bundan daha doğru ve daha güzel bir şey her halde olamaz.
Ancak, geçtiğimiz günlerde efeler diyarında yaptığı halk buluşmasında, Aydın ilimizin Kuşadası ilçesinde yumurtalı saldırı yapıldı. Saldırgan yakalandı, sonuç her zaman olduğu gibi yani suçlu serbest.
Zaten Kılıçdaroğlu bu tür halk ziyaretlerine çıktığı zaman olumsuz bir hadise ile karşılaşacağını biliyor, zira bu bir ilk değil ki!
Aslında suçlu ya da suçlular artık bu tür saldırıların sonuçlarının ne olacağını biliyorlar.
Kemal Kılıçdaroğlu halkı ayağına çağırmak yerine, doğrudan halkın ayağına giden bir liderdir. Köylü ve kentli insanlardan kabul de görüyor. CHP’nin oyları da her geçen gün artıyor, öyleyse rahatsız olanlar elbette olacaktır.
Bu olayda hedefin kim olduğu belli, zira amaç ülke genelinde huzuru bozmak, kaos yaratmak ve toplumu iç çatışmalara sürüklemek gibi algılamak doğru yaklaşım olur.
CHP’nin ülkede sükûnetin ve huzurun sağlanması, güven ortamının tesis edilmesi, birlik ve beraberlik adına devlet sorumluluğu bilinci ile hareket ederek katkı sağlamasından rahatsız olanlar partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırılarda bulunarak partinin ilkelerinden vaz geçireceklerini düşünmektedirler.
Bilmiyorlar ki..!
CHP devleti yıkan değil kuran bir partidir.
CHP ayırımcı değil barışçıl bir partidir.
CHP çağdaş, demokrat ve özgürlükçü bir partidir.
CHP silahtan, kandan ve savaştan uzak duran bir partidir.
CHP hoşgörüyü, sevgi ve saygıyı önde tutan bir partidir.
CHP vatan sevgisini sözde değil, özde yaşayan bir partidir.
CHP hukukun üstünlüğünü savunan bir partidir.
CHP savaş meydanlarında kurulan bir partidir.
CHP Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir.
Saldırı girişimleri ile korkutarak sindireceklerini sandıkları CHP’nin genel başkanı kemal Kılıçdaroğlu “Allah’ın verdiği bu can milletime feda olsun” diyerek bu net mesajını daha önce yapılan suikast girişiminden sonra cesur ve yürekli bir şekilde dile getirmiştir.
Umuyorum ihanet içerisinde bulunan bir takım çeteler CHP genel başkanının söylem ve tavırları karşısında gereken cevabı almışlardır.
Saldırı haberinin duyulması üzerine Kırşehir halkı saldırıyı kim düzenledi diye yorumlar yapmaya ve suçlu aramaya başladı.
Bence yumurtalı saldırıyı kimin yaptığı değil;
Saldırının ülke güvenliğine yapıldığıdır.
Saldırının demokrasiye yapıldığıdır.
Saldırının özgürlüklere, çağdaşlığa karşı yapıldığıdır.
Saldırının T.C.’nin birliğine karşı yapıldığıdır.
Yaşanan olaylar karşısında görüldü ki, CHP geçmişten gelen birikimi ve devlet geleneği ile hareket ederek ülkenin ve halkının zarar görmemesi için tüm teferruatları bir kenara bırakarak ilkeleri doğrultusunda birlik ve beraberliğe katkı veren parti olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Bu vesile ile CHP Genel Başkanına, CHP’ye gönül verenlere, Tüm milletimize geçmiş olsun diliyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .