Kılıçdaroğlu Kırşehir’de konuştu ve 4yıl için yetki istedi

Kılıçdaroğlu Kırşehir’de konuştu ve 4yıl için yetki istedi

23.05.2015

“Davutoğlu Erdoğan’a, Kılıçdaroğlu halka çalışıyor”
‘Anadolu eski görkemli günlerine kavuşacak’

kılıçdaroğlu kırşehir  (2) copy

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Merkez Türkiye Projesi’ne ilişkin olarak, “Yüz Yılın Projesi’nin merkezi Anadolu, Kaynak Anadolu’da olacak. Anadolu görkemli yıllarına kavuşacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir mitinginde yaptığı konuşmada ülkenin sorunlarının çözümü için 4 yıl yetki istedi.
Türkiye’de 6 milyon 250 bin işsiz ve 17 milyon yoksul bulunduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, 13 yılda TBMM’de Kırşehir’in sorunlarını dile getiren hiçbir milletvekilinin olmadığını söyledi.
Cacabey Meydanı’nda kalabalık bir halk topluluğuna hitap eden ve Kırşehir’in sorunlarının artarak devam ettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, her ilde işsizlik varken Kırşehir’de olmamasının mümkün olmadığını söyledi ve “Sayın Davutoğlu’na açık çağrıda bulunuyorum. 6 milyon işsiz varken siz yabancılara çalışma kanunu neden getirdiniz?” diye sordu.
Dün İstanbul’da yüzyılın projesini açıkladıklarını, dünyada üç ülkede uygulanan projeyi Türkiye’de CHP iktidarında kendilerinin uygulayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, insanların gelir seviyesini 20 yıl için 30 bin doların üstüne çıkaracaklarına söz verdi.
“Davutoğlu Erdoğan’a çalışıyor, ben halka çalışacağım” diyen Kılıçdaroğlu, “Sevgili Kırşehirliler bir gerçeği unutmayın. Ben kuş uçmaz, kervan geçmez bir köyde doğdum. 7 kardeşim var. Siyasete atıldığımda mal varlığımı açıkladım. Benim kardeşlerimin ne iş yaptıkları ortada. Benim çocuklarımın da. Benim çocuklarım köşeyi dönmediler. Helal lokma yediler” diye konuştu.
Çiftçiye mazotu 1,5 liradan vereceğini tekrarlayan Kılıçdaroğlu, “Onlar bana bunun kaynağını nerden bulacaksın diyorlar. Kaçak sarayın hortumlarını keseceğim. Onlar yakutta, incide, pırlantada mücevheratta ÖTV’yi KDV’yi sıfırladılar. Biz onlara bir şey dedik mi, demedik. Kardeşim sen yakutta, incide sıfırlıyorsun, ben de çiftçinin mazotunda sıfırlıyorum. Aramızda fark var. Vatandaş refahtan pay almıyor. Serveti 77 milyona yansıtacağız. Bu ülke büyüyorsa herkes nasibi alacak. Bu ülkede hiçbir çocuk CHP iktidarında yatağa aç girmeyecek. İnsanca, hakça bir düzeni gerçekleştireceğiz. Dünyanın en pahalı mazotunu Türk çiftçisi kullanıyor. 6 milyon 250 bin işsiz kardeşime, onların anne-babalarına sesleniyorum. Yeniden bir tarih yazmak zorundayız. Temiz, namuslu siyasetin önünü açmalıyız. Yolsuzluktan bıkmadınız mı? Sizden öyle 13 yıl falan değil, sadece 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yıl yetki verin Türkiye’yi şaha kaldıracağım.”
Dün İstanbul’da yüzyılın projesini sundum. Anadolu’yu bütün dünyanın imrendiği bir merkez haline getireceğiz. Bakın Ankara’daki beyler bile “Bu proje yanlıştır” diyemiyorlar. Onlar bizim hiçbir projemize itiraz etmiyorlar.”bu proje yanlıştır” da demiyorlar. Sadece “Parayı nereden bulacaksın” diye soruyorlar.
“Başbakan Kemal” sloganı atıyorsunuz, itirazım yok ama çalışacaksınız. Geçen seçimlerde CHP’ye oy vermemiş bir kişiyi ikna edeceksiniz.”

kılıçdaroğlu kırşehir  (3) copy
Türk halkının kavgadan bıktığını ve hiç kimseyle kavga etmek istemediğini, meydanlarda sadece kendi yapacaklarını hizmetleri anlattığını ifade eden Kılıçdaroğlu “Siyaset zenginleşme amacı değildir. Siyasetin görevi vatandaşın derdini çözmektir. Size bir şey söylüyorum, Davutoğlu, Erdoğan için, ben ise halk için çalışırım. Siyaset zenginleşme aracı değildir. Siyasetin görevi halkın sorunlarını çözmektir. Bunlarda vicdan yok” dedi.
Siyasette yeni bir sayfa açtıklarını söyleyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “İşsiz kardeşlerime ve ailelerine sesleniyorum. Bu gidişattan sıkıldınız, yeniden bir tarih yazmamız lazım. Namuslu siyasetin önünü açmamız lazım, yolsuzluklardan sıkılmadınız mı? Biz onlara benzemeyiz, yeni bir sayfa açtık. Kavga etmiyoruz, onlar başka dertlerle uğraşıyorlar. Benim derdim vatandaşın cebi ne zaman para görecek. Dün İstanbul’da yüzyılın projesini açıkladık. Anadolu’yu bütün dünyanın imrendiği bir merkez haline getirecek. Türkiye güçlü ülke biliyorum ama yalnız bırakılan, komşularıyla kavga edilen bir ülke olmaz. Herkes kazanacak. Herkesin işi, aşı olacak. O nedenle sizden sadece 4 yıl için yetki istiyorum” diye konuştu.
Partisinin Kırşehir mitinginde katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başbakan Kılıçdaroğlu” sloganlarının atılması üzerine, başbakan olmak için ülkede huzur ve barış isteyenlerin, geçinemeyen emeklinin, siftah yapamayan esnafın, yoksulun, bütün vatandaşların oyuna ihtiyacı olduğunu söyledi.
Türkiye’de 77 milyonun oyuna talip olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Şimdi yeni bir sayfa açma zamanı. Bölünmeden, ayrışmadan, birbirimize saygı duyarak, yeniden 7 Haziran’da sandığa gideceğiz. Güzel Türkiye için, çocuklarımız için, bayrağımız için, ülkemiz için yeni bir tercihte bulunacağız” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, İstanbul’da Yüz Yılın Projesi’ni açıkladıklarına işaret ederek, şöyle devam etti:
“Dünyada buna benzer üç büyük proje var. Dördüncü büyük projeyi biz açıkladık. Her şey İstanbul için diyorlar. İş İstanbul’a, fabrika İstanbul’a, atölye İstanbul’a. Kırşehir’e, Kayseri’ye, Konya’ya… Ne olacak buralara? Yüz Yılın Projesi’nin merkezi Anadolu, Kaynak Anadolu’da olacak. Anadolu görkemli yıllarına kavuşacak. Anadolu’da iş, aş olacak. Anadolu hiç kimsenin önünde eğilmeyecek. Eski görkemli günlerine kavuşacak.”
Mitinglerinde hep yapacağı çalışmaları anlattığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
“Siyasette kavga istemiyorum. Bu millet kavgadan bıktı artık. Vatandaş şunu soruyor? Arkadaş, sana oy vereceğiz. İktidarda ne yapacaksın? Neyi, nasıl yapacaksın. Ben, neyi nasıl yapacağımı millete anlatıyorum. Onların 13 yıldır ne yaptığını millet gördü. Biz ne yapacağımızı anlatacağız. Yoksulluğu bitireceğiz diyoruz. Nasıl? Emekliye iki aylık vereceğiz. Asgari ücreti 1500 lira yapacağız. Türkiye’yi dünyanın markası haline getireceğiz. Nasıl? Bunu anlatacağım ben.”
“Millet gerginlikten bıktı”
Yeni bir süreci başlatacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“Kavga olmayacak artık. Millet gerginlikten bıktı. Türkiye’yi huzur ve barış içinde, kardeşçe yönetmek istiyorum. Bakın 13 yıldır, ‘O onu dedi, bu bunu dedi’ artık millet bıktı. Milliyet, ‘Arkadaş benim derdimi nasıl çözeceksin’ diyor. Milletin önüne çıkıyorum senin derdini ‘şöyle şöyle çözeceğim’ diyorum.”
Konuşmasının sonunda Kırşehir milletvekili adayları Yılmaz Zengin ve Rifat Ertem’e destek isteyen Kılıçdaroğlu’na İşçi, memur Emeklileri Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Musa Hangül tarafından çiçek verildi.
Kılıçdaroğlu, daha sonra Aksaray mitingine katılmak üzere Kırşehir’den ayrıldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .