KESOB BAŞKANI ÖZTÜRK’TEN ESNAF BAYRAMINA DAVET…

KESOB BAŞKANI ÖZTÜRK’TEN ESNAF BAYRAMINA DAVET…

07.09.2019

Bahamettin Öztürk: “Kırşehir’de Anadolu’nun en önemli motiflerini; Hacıbektaş-ı Veli’nin Semahını, Yunus Emre’nin Sevgisini, Ahi Evran-ı Veli’nin Şed’ini ve Türk Milleti’nin Birliğini buluşturacağız” Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanacak Ahilik Haftası kutlamalarına başta Kırşehir Ahi Esnafı olmak üzere tüm Kırşehir halkını davet etti. KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk açıklamasında […]

Bahamettin Öztürk: “Kırşehir’de Anadolu’nun en önemli motiflerini; Hacıbektaş-ı Veli’nin Semahını, Yunus Emre’nin Sevgisini, Ahi Evran-ı Veli’nin Şed’ini ve Türk Milleti’nin Birliğini buluşturacağız”

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanacak Ahilik Haftası kutlamalarına başta Kırşehir Ahi Esnafı olmak üzere tüm Kırşehir halkını davet etti.
KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk açıklamasında Kırşehir’de Anadolu’nun en önemli motiflerini; Hacıbektaş-ı Veli’nin Semahını, Yunus Emre’nin Sevgisini, Ahi Evran-ı Veli’nin Şed’ini ve Türk Milleti’nin Birliğini buluşturacaklarını belirterek, şunları söyledi:
“Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak, fedakârca yaptığımız çalışmalarımızla, esnafımıza faydalı hizmetler sunmakta, esnaf ile devletimiz ve vatandaşımız arasında köprü oluşturmak gayretindeyiz. Ben değil biz olarak faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.
“Kırşehirli vatandaşlar olarak hepimiz şehrimizin en güzel, en ferah ve en yaşanabilir hale gelmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bizlere bu şehir atalarımızdan yadigardır bizler bize bırakılan yadigarı gücümüzün yettiği aklımızın erdiği kadar en güzel şekle getirmeye çalışmalıyız. Umut ediyorum ki bizden sonra gelen nesil de bizim bırakacağımız şehrimizi en güzel şekilde yönetecek ve temsil edecektir. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) temsilcileri, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı ve ilgili kurum amirleri katılmış ve 32. Ahilik Haftası’nın bu yıl 16-22 Eylül 2019 tarihleri arasında kutlanması kararı halkımıza duyurulmuştu.
“Biz Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığı olarak Başkanlığımıza bağlı tüm odalarla birlikte Ahilik Haftası’nın ilimize yakışır bir şekilde kutlanması için gayret gösteriyoruz.
“Ahi Evran-ı Veli’nin başlattığı Ahiliği yaşatmak ve tüm dünyaya tanıtmak amacıyla hazırlanan etkinlikleri Ahi kenti Kırşehir’e yakışır bir şekilde gerçekleştirme amacındayız. Programın en iyi şekilde yürütülmesi için hep birlikte çalışıyoruz. Bu bağlamda ilimiz Ahi Esnafı da elinden gelen gayreti gösterecektir.
“Eylül ayının aynı zamanda Kırşehir için hasat zamanı olduğunu, gelecek misafirlerin bundan önce olduğu gibi şehrimizde üretilen pekmez, ekşi, nohut, bulgur, ceviz, elma, domates vs. yeni mahsul ürünlerimize rahatlıkla ulaşabileceklerini belirten Öztürk, “Çiftçimiz, köylümüz, üreticimiz katılımın yoğun olduğu bu büyük organizasyondan umarım ki nasibini alacaktır.
“Bundan sonra bizlere düşen görev kutlamalara özverili bir şekilde hazırlanarak, elimizden gelenin en iyisini yapmaktır. 16-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Türkiye’yi Kırşehir’de buluşturacak birliğimizi, dirliğimiz ve kardeşliğimizi bir kez daha Dünya’ya göstereceğiz.
“Buna vesile olan Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin Kırşehir’de meftun bulunması ve bizlerin de onun arkasında nefer olması kadar mutluluk ve onur verici bir başka olgu yok. İyi ki Kırşehirliyiz, iyi ki Ahi Evran’ın torunlarıyız. Kırşehir’de Anadolu’nun en önemli motiflerini; Hacıbektaş-ı Veli’nin Semahını, Yunus Emre’nin Sevgisini, Ahi Evran-ı Veli’nin Şed’ini ve Türk Milleti’nin birliğini buluşturacağız. Bu sene 16-22 Eylül 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan 32. Ahilik Haftası etkinliklerine başta Ahi Esnafımız olmak üzere tüm Kırşehir halkını davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .