KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk: “Valiliğimizi asılsız olaylarla karalamak Kırşehir’e yakışmaz”

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk: “Valiliğimizi asılsız olaylarla karalamak Kırşehir’e yakışmaz”

04.03.2015

KIRŞEHİR Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir’de yayınlanan Ercan Gazetesi’nin son günlerde Valilik kurumuna yönelik asılsız haberlerle itham altına almasına tepki gösterdi. Ahilik kurumunu ve Vali Necati Şentürk’ü asılsız olaylarla hem de sivil toplum kuruluşu başkanlarının adını kullanarak karalamanın Kırşehir’e yakışmayacağını söyleyen KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk; Ercan Gazetesi’nde kendisinin haberi ve […]

KIRŞEHİR Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir’de yayınlanan Ercan Gazetesi’nin son günlerde Valilik kurumuna yönelik asılsız haberlerle itham altına almasına tepki gösterdi.

Ahilik kurumunu ve Vali Necati Şentürk’ü asılsız olaylarla hem de sivil toplum kuruluşu başkanlarının adını kullanarak karalamanın Kırşehir’e yakışmayacağını söyleyen KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk; Ercan Gazetesi’nde kendisinin haberi ve bilgisi olmadan adının kullanılarak haber ve yorumlar yapılmasına tepki gösterdi.
KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Benim Sayın Valimizi basın yoluyla eleştirmem, tepki göstermem söz konusu değildir. Ben bir sivil toplum kuruluşu başkanı olarak zaten gördüğüm, yaşadığım eksiklikleri ve yanlışları toplantılarda yetkililerle paylaşıyorum. Şehir dışında olduğum bir günde Ercan Gazetesinde hiç açıklamam olmadığı halde sanki daha önce böyle bir açıklamam yayınlanmış gibi bir haber yayınlanmıştır. Ben böyle bir açıklama yapmadım. Kaldı ki ne olup bittiğinden de haberim ve bilgim yok. Kimse kendi kişisel sorunlarını bizim gibi esnaf ve sanatkarları temsil eden bir kurumun temsilcisi olarak şahsıma mal etmeye hakkı yoktur. Valilik’te olabilecek bir yanlışlıklar varsa elbette bizde çıkar bir açıklama yaparız. Böyle bir açıklama yapmam gerekirse bütün basın yayın organlarına yaparım. Çünkü biz söyleyeceklerimizi insanların arkasından değil, yüzüne söyleriz.”
Bir sivil toplum kuruluşu temsilcisi olarak Vali Necati Şentürk ve il yöneticileri ile sık sık biraya geldiklerini belirten KESOB Başkanı Öztürk; Bu toplantılarda, fikrimizi söylüyor, konuşuyor, tartışıyoruz. Eksiklikler ve yanlışlıklar varsa burada söyleriz. Kaldı ki Sayın Valimiz Kırşehir’e geldiği günden bu yana çalışmalarıyla bizlerin her zaman sevgi ve saygısını kazanmıştır. Kırşehir için hizmet yapmaya çalışan insanları bu şekilde karalamak Ahiliğin merkezi Kırşehir’de hiç kimseye yakışmaz. Ben Ercan gazetesi başta olmak üzere hiçbir basına Valimizle ilgili bir açıklama yapmadım. Sayın Valimiz bizim resmiyette mülki amirimiz, özelde ağabeyimizdir, büyüğümüzdür. Adımızı kullanarak yalan haber yazmak, başkalarının arkasından atıp tutmak bize yakışmaz” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .