Kent Konseyi Engelli Meclisinden Vali Necati Şentürk’e ziyaret…

Kent Konseyi Engelli Meclisinden Vali Necati Şentürk’e ziyaret…

06.12.2017

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Kent Konseyi Engelli Meclisi, Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti. Ziyarette Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, Engelli Meclisi üyeleri ile engelliler yer aldı. Vali Necati Şentürk, ziyaret sırasında yapılan konuşmada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda engellilere karşı farkındalık oluşturmak maksadıyla kutlandığını söyledi. Sadece bu özel günlerinde değil her […]

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Kent Konseyi Engelli Meclisi, Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.
Ziyarette Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, Engelli Meclisi üyeleri ile engelliler yer aldı.
Vali Necati Şentürk, ziyaret sırasında yapılan konuşmada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda engellilere karşı farkındalık oluşturmak maksadıyla kutlandığını söyledi.
Sadece bu özel günlerinde değil her zaman engelli kardeşlerimizle bir araya geldiklerini ifade eden Vali Necati Şentürk, “Engelli evlatlarımızla, düzenlenen programlarda sık sık bir araya geliyor ve sorunlarına çözümler üretiyoruz. Onların toplumda etkin birer birey olması için ve onlara karşı toplumda farkındalık oluşturma adına devletimiz her türlü imkânı sağlamaktadır. Devletimiz, engelli vatandaşlarımıza istihdam da vermektedir. Engel kelimesi, benim hiç sevmediğim kelimedir. Onlar bizlere Allah’ın kutsal birer emanetidir. Engelli evlatlarımızı sabırla, fedakârlıkla, ilgiyle büyüten ailelerimize de şükran borçluyuz. İlimizde ve ülkemizdeki bütün engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.
Ziyaret, Vali Şentürk ve misafirler arasında yapılan sohbet ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .