Kendirli’den Ahilik Kutlama Mesajı

Kendirli’den Ahilik Kutlama Mesajı

11.05.2015

28. AHİLİK Haftası kutlamaları dün açılış töreni başlarken, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli de bir açıklama yaparak, tüm Kırşehirli hemşehrilerini kutlamaya katılmaya davet etti. “Atalarımız tarafından kurulan ve uygulanan sistemleri anlamak, anlatmak ve hep beraber yaşamak hepimizin ortak amacı olmalıdır” diyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, şunları kaydetti: “Medeniyet tarihine kültürümüzün armağan ettiği […]

28. AHİLİK Haftası kutlamaları dün açılış töreni başlarken, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli de bir açıklama yaparak, tüm Kırşehirli hemşehrilerini kutlamaya katılmaya davet etti.

“Atalarımız tarafından kurulan ve uygulanan sistemleri anlamak, anlatmak ve hep beraber yaşamak hepimizin ortak amacı olmalıdır” diyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, şunları kaydetti:
“Medeniyet tarihine kültürümüzün armağan ettiği birçok değer vardır. Bu değerlerden biri de varlığını yüzyıllar boyunca devam ettirerek, Müslüman-Türk toplumunun ekonomik, sosyal ve kültürel hayatını tanzim eden Ahilik kurumudur.
“Onuncu yüzyılın başlarında, Türklerin İslamiyet’i topluluk halinde kabul etmelerinden sonra, Türk örf ve adetleri ile İslam inancının kaynaşmasından ortaya çıkan Ahilik; dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Bu itibarla Ahilik yalnızca Türk insanının değil, bütün dünya toplumlarının örnek alması gereken bir insanlık ve ahlak sistemidir.
“Bugün pek çok toplumun, özlemle aradığı ve yokluğunu çektiği bu içtimai, iktisadi ve kültürel değerleri Türk insanı, yüzyıllar boyunca emsalsiz bir şekilde yaşamış ve yaşatmıştır.
“Ahilik kültürünü tarihimizin derinliklerine hapsetmek ve sadece belli gün ve haftalarda kutlamak bir anlam ifade etmemektedir. Atalarımız tarafından kurulan ve uygulanan sistemleri anlamak, anlatmak ve hep beraber yaşamak hepimizin ortak amacı olmalıdır.
“İnsanlar arasındaki ticari ve toplumsal ilişkilerde dürüstlük, güvenilirlik, iş ve meslek ahlakına saygı, hak ve hukuka riayet etme, saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü olma ilkelerini esas alan Ahilik sistemini uygulamayı bugün de tam anlamıyla başarabilirsek, yaşadığımız birçok sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır.
“Bu vesileyle 11-17 Mayıs tarihleri arasında 28’ncisi yapılacak olan Ahilik Haftası kutlamalarının bu amaca hizmet etmesini diliyor, esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum.”YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

MUSTAFA CAVDAR

MHP iktidarin da, yolsuzluk ve rusvetle elde edilen AK harami ganimetlerini geri alacagiz. Nerden buldun? Nasil sahip oldun ? Sorgulamasin dan sonra butun tasinmaz mal mulk ve yastik alti, ayakkabi kutusu harami ganimetleri ve banka hesaplarina el konulacaktir. Bagimsiz T. C. D. Mahkemelerinin huzurun da hesap sorulacaktir. HAK, HUKUK , ADALET, MILLIYETCI HAREKET!
MILLI DEVLET GUCLU IKTIDAR MHP ile GERCEKLESECEKTIR.
HAYDI TURKIYE OYLARIMIZ MHP’ ye!

12.05.2015, 10:50

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .