Kendirli, Basın Bayramı’nı kutladı

Kendirli, Basın Bayramı’nı kutladı

25.07.2017

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, basının, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlarından biri olduğunu belirtti. AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, basında sansürün kaldırılışının 109. yıldönümü olan Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıldönümü olarak kutlanan ve 1908 yılında Meşrutiyetin ilanıyla, […]

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, basının, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlarından biri olduğunu belirtti.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, basında sansürün kaldırılışının 109. yıldönümü olan Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıldönümü olarak kutlanan ve 1908 yılında Meşrutiyetin ilanıyla, 24 Temmuz’un Basın Bayramı olarak kutlandığını belirten Kendirli “Demokrasinin gelişmesinde önemli bir yeri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın; demokrasinin gelişmesinde ve yaşamasında en önemli unsurlardan biridir.
Meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumun basına duyduğu güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesinin de önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel, hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın demokrasilerin en büyük güvencesidir. Bu duygu ve düşüncelerle zor şartlarda ve büyük bir özveriyle görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan, halkı doğru ve aydınlatıcı bilgilerle aydınlatan ve bu uğurda hizmet veren tüm basın mensuplarını tebrik eder, Gazeteciler ve Basın Bayramını saygılarımla kutlarım” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .