“Kendini Keşfet Projesi” ile geleceğin girişimcileri yetiştiriliyor

“Kendini Keşfet Projesi” ile geleceğin girişimcileri yetiştiriliyor

28.01.2015

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Sabancı Üniversitesi işbirliğinde Kendini Keşfet Projesi ile öğrencilerin özgüven ve yaratıcılıkları artırılıyor…
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu:
“Geleceğin mimarları çocuklarımıza yatırım, en değerli yatırımdır”

 

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Sabancı Üniversitesi işbirliğinde toplumsal duyarlılık projesine imza attı.

Sabancı Üniversitesi’nin Toplumsal Duyarlılık Projeleri’nden Kendini Keşfet 2015’in ilk projesi Kırşehir’de hayat buldu.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine Sabancı Üniversitesi’nden gelen gönüllü üniversite öğrencileri, 24 Ocak-1 Şubat 2015 tarihleri arasında 23 Nisan İlköğretim Okulu’nda 8-13 yaş arası çocuklarla birlikte aktiviteler yapacak.

DSCF5416 copy
Kendini Keşfet projeleri 2000 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi’nden ve diğer üniversitelerden öğrencilerin gönüllü katılımıyla devam ettirilirken, 8-13 yaş arası çocukların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, özgüvenlerini ve yaratıcılıklarını arttırmak amacıyla gönüllüler tarafından öğrencilere sözel-sayısal beceriler, insan hakları, kitle iletişim araçlarının önemi, eğitsel drama, ifade becerileri, çatışma-uzlaşma-barış, sanatsal beceriler gibi farklı modüllerde aktiviteler yaptırılıyor.
27 Ocak Salı günü 20 üniversite öğrencisi ile birlikte TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun katıldığı ve 23 Nisan İlköğretim Okulu Müdürü Necmettin Tekin’in ilgiyle karşıladığı proje etkinliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Kırşehir TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Sabancı Üniversitesi’nden gelen gönüllü öğrencilere teşekkür ederek, özverili projelerinden dolayı kutladı.
Bu proje kapsamında, 23 Nisan İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 8-13 yaş arası çocukların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, özgüvenlerini ve yaratıcılıklarını artırmak amacıyla gönüllü öğrenciler tarafından öğrencilere sözel, sayısal beceriler, insan hakları, kitle iletişim araçlarının önemi, eğitsel drama, ifade becerileri, çatışma-uzlaşma-barış, sanatsal beceriler gibi farklı modüller de aktiviteler yaptırıldığını belirten Ekicioğlu, proje ile çocukların içindeki yetenekleri keşfederek içlerindeki doktoru, mühendisi, tüccarı, öğretmeni ortaya çıkaracaklarını ifade etti.

DSCF5436 copy
Çocuklara çok faydalı olacağını düşündükleri bu tür sosyal faaliyetlerin devamını getireceklerini belirterek, “Geleceğin mimarları çocuklarımıza yatırım, en değerli yatırımdır” diyen TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ekicioğlu, şöyle konuştu:
“Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın sosyal sorumluluk projelerinden birisi olan Kendini Keşfet Projesi’nin Kırşehir’de ilk olmasından dolayı Sabancı Üniversitesi ile diyaloga geçerek Kendini Keşfet Projesi’nin başlattık. Bu konuda hedefimiz 250 öğrenciye Kendini Keşfet Projesi’nde bir sosyal aktivite düzenledik. Sabancı Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum Kırşehir’e geldiklerinden dolayı. Bu projenin hedeflerinden birisi özel sektörün özellikle Odalar ve Borsalar Birliği’nin bize koyduğu bir hedef vardı.
“Ülkenin kalkınması için ülkede 2 milyon civarında bir girişimciye ihtiyaç var. Bu 2 milyon girişimci ne demek, Türkiye’de 2 milyon sanayiciye, işadamına ve tüccara, ihracatçıya ihtiyaç var demektir. Bu da ülkenin geleceğine ışık tutacak bir proje. Bu bugünden yarına olan bir proje değil. Ülkenin 50 yılını kapsayacak bir proje. Böyle bir projede Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın da ilk olarak böyle bir adım atması tabi ki mutluluk. Sabancı Üniversitesi bunu 2000 yılından bu tarafa düzenliyor. Yılda 4 aktivite, bu da 15 yılda yaklaşık 60 aktiviteyi bulmaktadır. Buradan çıkacak öğrencilerimiz geleceğin işadamı olacak, gelecekte bürokratımız, mühendisimiz olacak. Ülkenin gelişmesine bu çocuklarla hep birlikte hedefe ulaşacak.
“Eğer gelecekteki 50 yılımızı, 100 yılımızı planlamazsak bu ülkenin çıkış noktası olmaz bu bir gerçek. Biz şimdiden bu projelerle geleceğin girişimcilerini, geleceğin bürokratlarını, geleceğin eğitimli insanlarını yetiştirmek için böyle bir adım atıldı. Sabancı Üniversitesi’nin bu adımı 15 yıl önce atması da önemli bir faktör. Sabancı Üniversitesi’ne ve okulumuz müdürünün gösterdiği ilgiye teşekkür ediyoruz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .