“Kendi insanım için daha fazla bir şey yapabilir miyim düşüncesiyle aday olmaya karar verdim”

“Kendi insanım için daha fazla bir şey yapabilir miyim düşüncesiyle aday olmaya karar verdim”

12.02.2015

MHP Milletvekili Aday Adayı Yıldırım Türk: “Kendi insanım için daha fazla bir şey yapabilir miyim düşüncesiyle aday olmaya karar verdim” KIRŞEHİR’DE Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adaylığı açıklaması deprem etkisi yaratan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmotoloji Ana Bilim Dalı Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Yıldırım Türk, “Kendi insanım için daha fazla bir şey yapabilir miyim […]

MHP Milletvekili Aday Adayı Yıldırım Türk:
“Kendi insanım için daha fazla bir şey yapabilir miyim düşüncesiyle aday olmaya karar verdim”
KIRŞEHİR’DE Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adaylığı açıklaması deprem etkisi yaratan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmotoloji Ana Bilim Dalı Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Yıldırım Türk, “Kendi insanım için daha fazla bir şey yapabilir miyim düşüncesiyle aday olmaya karar verdim” dedi.
25. dönem Milletvekilliği Aday Adaylığı için Milliyeti Hareket Partisi’nden aday adayı olan Yıldırım Türk, dün bir basın toplantısı düzenleyerek, aday adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

YILDIRIM copy

Görevinden Salı günü istifa eden Yıldırım Türk, Türkiye’nin içinde bulunduğu durum nedeniyle aday adayı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 30 yıla yakın bir süredir Kayseri’de üniversitede görev yapıyorum. Bu görev yaptığım süre içerisinde Kırşehir-Kayseri yakın ve dolayısıyla sağlık problemleri olan hastaların büyük bir kısmı geldi. Ben de doğal olarak bu şehrin, bu toprağın çocuğu olduğum için elimden geldiği kadar ilgilenmeye çalıştım. Fakat bu süreç zaman içerisinde öyle bir şekilde gelişti ki hastalar, ‘Hocam ne zaman milletvekili oluyorsun? Ne zaman adaylığını koyuyorsun? Sana teklif geldi mi’ şekline dönüştü. Ben aslında hiçbir zaman siyasete girmeyi düşünmedim. Çünkü yaptığım işten, hekimlikten son derece memnunum. Kayserili hasta bakmak kadar kötü bir şey yoktur, ama Kırşehirli hasta bakmak gerçekten güzeldir. Çünkü yaptığın emeğin karşılığını manevi manada sana verir. Ben hekimlikten çok memnundum, fakat milletvekili oluyor musunuz, olmuyor musunuz bu süreç devam ederken bu süreçte biraz da rahmetli, saygıyla andığım Prof. Dr. Mehmet Ali Altın’ın etkisinin olduğunu düşünüyorum. Mehmet Abi ile ben bir süre birlikte çalıştım. Bu çalıştığımız süreç içerisinde Mehmet Ali Abinin hakikaten Kırşehir insanları için çok büyük emeği olmuştur. Fakat bir süre sonra aday olunca Mehmet Ali Abi, ben de böyle bir adaylık beklentisi ile sürekli sorularla karşılaştım.
“Son 15 yıl içerisinde değişik siyasi partilerden, siyasi yelpazedeki değişik partilerden Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği gibi teklifler geldi. Ama ben siyasete girmeyi hiçbir zaman düşünmedim. Peki, şimdi niye giriyorsunuz diye soracak olursanız iki tane ana temel sebebi var. Birincisi ülkenin içinde bulunduğu durum ve bu durum hakikaten kötü. Neden, çünkü bizim inandığımız, bize ezberlettirilen temel değerler tartışılır hale gelmiş. Cumhuriyet tartışılıyor. Türklük tartışılıyor. Hakikaten bunların tartışılır hale gelmesi bizim de işin içerisine, taşın altına elimizi koymamız gerektiğini düşündürüyor. Bu yönde de arkadaşlarım ciddi baskılarda bulundular. Çevremden çok yoğun baskı geldi. İkincisi de sürekli hasta bakmakla bir süre sonra onunla bir yere gidemeyeceğinizi anlıyor, yani yapacağınız hizmetin standardı belli bunun üzerine, daha fazlasına çıkamıyorsunuz. Kendi insanım için daha fazla bir şey yapabilir miyim düşüncesiyle bu iki sebebi birleştirip aday olmaya karar verdim. Aday olurken de tabi ki kendi aldığım değerler, yetişme biçimim, hepsini birleştirdiğimde şu an için en uygun partinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğuna karar verdim ve aday oldum.
“Adaylıkla ilgili açıklama yapmıştık. İki günlük siyasi tecrübem hoşuma gitti. Neden, çünkü hasta sizi telefonla arıyor, ama burada başka şeyler için aranıyorsunuz ve bu güzel bir dirim. Bu vesileyle ben Milliyetçi Hareket Partisi’nde çok aday var. Bütün adaylara başarı diliyorum. Sonuçta kazananın Milliyetçi Hareket Partisi olacağına inanıyorum.”YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

ersoy

Sayın hocam adaylığınız çok mutlu edici ama neden şimdi çok merak ediyorum. 2011 seçimlerinde neden aday değildiniz… 30 mart belediye seçimlerinde de yoktunuz.. o zamanlar da ‘ülkenin içinde bulunduğu durum ve bu durum hakikaten kötü’ değilmiydi…. Bu kadar ülkesini KIRŞEHİR ini düşünen bir insandınız neden 2011 seçimlerinde Metin ÇOBANOĞLU nun yanında 2. sırada aday olmadınız… Evet soruyorum size neden şimdi… Sayın KIRŞEHİR ÇİĞDEM Gazetesi yetkilileri lütfen bu sorumu iletirmisiniz sayın adayımıza….

12.02.2015, 18:27
mehmet

aday olmuşsunuzda yıllardır nerdeydiniz kayseride hizmet ediyordunuzda kırşehir de değildiniz nedeeeen… yıllarınızı birazda memleketimizde geçirseydiniz….. 2011 seçimlerinde sizi davet ettiklerini çok iyi biliyorum ama gelmediniz neden neden….. şimdi neden…. ülkemizi düşünüyordunuz da 2011 de bu sıkıntılar yokmuydu…. tabiki vardı ama gelmediniz… hem sayın genel başkanımızın mitinginden sonra açıklamanız da ayrı bir tesadüf

12.02.2015, 19:07

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .