Kemik iliği bekleyen hastalar için haydi kan bağışına…

Kemik iliği bekleyen hastalar için haydi kan bağışına…

03.01.2019

Kırşehir’de ilik nakli bekleyenler için başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyası 7 Ocak’ta şehrimizde gerçekleştirilecek. Kırşehir’de yaşayan Deniz Kızıl ile Okan Bodur için Valilik, Belediye, sivil toplum örgütleri, tüm siyasi partilerin desteği ile 7-12 Ocak tarihleri arasında Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde 3 Tüp Kan Bağışı Kampanyası düzenlenecek. Henüz üç yaşında iken böbrek […]

Kırşehir’de ilik nakli bekleyenler için başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyası 7 Ocak’ta şehrimizde gerçekleştirilecek.
Kırşehir’de yaşayan Deniz Kızıl ile Okan Bodur için Valilik, Belediye, sivil toplum örgütleri, tüm siyasi partilerin desteği ile 7-12 Ocak tarihleri arasında Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde 3 Tüp Kan Bağışı Kampanyası düzenlenecek.
Henüz üç yaşında iken böbrek hastalığı nedeni ile bir böbreğini kaybeden, ardından tedavi sürece devem ederken, apenestik anemi (kemik iliği) hastalığı tespiti konulan 14 yaşındaki Okan Bodur da Kırşehirlileri kan bağışında bulunmaya çağırdı.
Hastalığının kırkbinde bir kişide olan kemik iliği için Kızılay’ın öncülüğünde düzenlenen “3 Tüp Kan Bağışı Bir Hayat Kurtarır” kampanyasına Kırşehir halkının katılmasını isteyen Okan Bodur, kan bağışının sadece kendisi için değil, dünyadaki bütün çocuklar için yapılan bir kan bağışı olduğunu söyledi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .