Keme çıktı, fiyatı el yakıyor!

Keme çıktı, fiyatı el yakıyor!

06.04.2015

BAHAR mevsimiyle birlikte doğada kendiliğinde çıkan keme Kırşehir pazarına gelmeye başladı. Kilosu 30 liradan başlayan kemenin 50 liraya kadar alıcı bulması gözlerden kaçmıyor. Pazar günü Kırşehir pazarında 50 liradan satılan keme dün köylülerin getirmesi ile birlikte 30 liraya indi. Fiyatının eti geçmesi vatandaşların da tepkilerine neden oluyor. Bahar ayıyla birlikte doğadan kendiliğinde çıkan ve özellikle […]

BAHAR mevsimiyle birlikte doğada kendiliğinde çıkan keme Kırşehir pazarına gelmeye başladı. Kilosu 30 liradan başlayan kemenin 50 liraya kadar alıcı bulması gözlerden kaçmıyor.

Pazar günü Kırşehir pazarında 50 liradan satılan keme dün köylülerin getirmesi ile birlikte 30 liraya indi. Fiyatının eti geçmesi vatandaşların da tepkilerine neden oluyor.
Bahar ayıyla birlikte doğadan kendiliğinde çıkan ve özellikle Kırşehir’in ırmak bucağı olarak bilinen köylerde toplanan kemenin bir çok vitamini içinde bulunduruyor.
Kebap tadını andıran lezzetiyle alıcı bulan kemenin pahalı olması vatandaşların alımını da etkiliyor.
Pazar günü şehir pazarında kilosu 50-60 liradan satılan kemenin dün köylerden gelmesi ile birlikte 30 liraya kadar düştü.
Vatandaşlar, kemenin pahalı satılmasının ana nedenlerinden birisinin, bazı Pazar satıcılarının köylerde vatandaşlardan toplayarak satmalarından kaynaklandığını belirtirken, pazarcılar geçen yıl15-20 liradan satılan kemenin fiyatının yüksek olmasının kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler.
Pazarcılardan Mustafa Ayhan ise keme satışlarının işi olduğunu, ancak fiyatların yüksek olmasından dolayı vatandaşların almakta zorlandıklarını söyledi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .