Karyağdı Çiftliği bugün açılacak

Karyağdı Çiftliği bugün açılacak

24.04.2015

Çiftliğine Kurtuluş Savaşı gazisi dedesi rahmetli Karyağdı Mehmet adını veren Ertuğrul Dönmez, çiftliğinin açılış töreninin bütün Kırşehir halkını davet etti

MUCUR ilçemize bağlı Karacalı köyünde hemşehrimiz Ertuğrul Dönmez’e ait Karyağdı Çiftliği bugün düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

Uzun yıllar Ankara’da bürokratlık yapan, merhum Cumhurbaşkanı, Başbakan Turgut Özal’ın danışmanlığını yapan, Özelleştirme Daire Başkanlığı ve Kooperatifçilik Daire Başkanlığı görevlerinde bulunan hemşehrimiz Ertuğrul Dönmez, baba ocağına dönerek 150 dönümlük bir alan içinde ceviz, badem ağacı ve doğal köy yumurtası tesisinin de bulunduğu bir çiftlik kurdu.

fotoÄŸraf copy
Çiftliğine Kurtuluş Savaşı gazisi dedesi rahmetli Karyağdı Mehmet adını veren Ertuğrul Dönmez, çiftliğinin açılış töreninin bugün saat 13.30’da Cuma namazı sonra yapılacağını belirterek, açılışa bütün Kırşehirlileri davet etti.

fotoÄŸraf (2) copy
Ertuğrul Dönmez konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Ankara’da 36 yıl kamu hizmetinde bulunduktan sonra emekli oldum. Uzun yıllardır Ankara’da bürokratlık yaptım merhum Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız Turgut Özal’ın danışmanlığını yapmış, Özelleştirme Daire Başkanlığı ve Kooperatifçilik Daire Başkanlığı yaptım. Emekli olduktan sonra memleketim Kırşehir’e gelerek köyüm Karacalı’da böyle bir çiftlik kurdum. 2 bin adet Fernor yani soğuk ve dona karşı dayanıklı olan ceviz fidanı ile yine soğuğa dayanıklı 3 bin fidan ferrags cinsi badem fidanı diktim. Ayrıca organik köy tavuğu yumurtası çiftçiliği kurdum. Bugün bin 100 tavuk var. Çok yakın bir zamanda bu sayıyı 15 bine çıkarmayı hedefliyorum. Şu anda çiftliğimizde 3 kişi çalışıyor, önümüzdeki günlerde bu sayı 20’yi bulacak. Yaklaşık 1 milyon 200 bin liralık yatırım yaparak Kırşehir ekonomisine katkıda bulunduğum için mutluyum. Çiftçiliğime Kurtuluş Savaşı Gazisi Dedem rahmetli Karayağdı Mehmet ismini koydum. Açılışa bütün hemşehrilerimi davet ediyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .