Karayolları hududunda yollar açılıyor

Karayolları hududunda yollar açılıyor

06.09.2017

Kırşehir’in Karayolları 6. Bölge sınırı olan Bala-Kirlisu mevkiinin ihalesi yapılırken, Kırşehir-Kaman yol keşisiminin ihalesi yılsonuna kadar yapılacak…

KIRŞEHİR’DE Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla 166 kilometre yolun yapımı gerçekleştirilirken, girişimler sonucunda Kırşehir’de karayoluna yapılan yatırımlar devam ediyor.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın girişimleri sonucunda Bala-Kirlisu mevki arasındaki yolun bitümlü sıcak asfalt ihalesi yapıldı. Kırşehir-Kaman yol keşişimi için ihale de yılsonuna kadar yapılacak.
Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın girişimleri sonucu Karayolları Genel Müdürlüğü 4. Bölge sorumluluğunda olan Bala’dan Kirlisu, Karayolları Genel Müdürlüğü 6. Bölge sınırına kadar olan kısmının bitümlü sıcak asfalt yapımının ihalesinin gerçekleştirildiği öğrenildi.
İhale sonucunda uzunluğu 45,18 km olan mevcut 2×2 sathi kaplamalı yol üzerinde Karakeçili’de 1 adet alt geçit köprülü kavşak ve 1 adet üst geçit köprülü kavşak/Bahşili kavşağı yer alıyor.
Bala-Kirlisu mevkiine öngörülen bitümlü sıcak asfalt çalışması ile Konya yolundan Bala ilçesi yol ayrımından itibaren ihalesi yapılan 1. etabın 41,5 km BSK ihalesiyle beraber 86,5 km yolun BSK ihalesinin yapılmış olduğunu açıklayan Milletvekili Mikail Arslan, Karayolları 6. bölge hududu olan Kirlisu, Kaman-Kırşehir yol kesişimine kadar olan kesimin, yani 3. etabın ise ihalesinin bu yıl içinde yapılmasının planlandığını belirterek, Kırşehir’e hayırlı olması temennisinde bulundu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .