KARADENİZ EREĞLİSPOR, PUAN KAYBI HESABI YAPIYOR

KARADENİZ EREĞLİSPOR, PUAN KAYBI HESABI YAPIYOR

09.03.2018

ÖNCE 2-0’lık Kırşehir Belediyespor yenilgisi, sonra BAY haftası geçirerek liderlikten 4’üncü sıraya kadar gerileyen Karadeniz Ereğlispor, şampiyonluk hedefinde sıkıntı yaşarken, bu hedefine ulaşması için rakiplerinin puan kaybetmesini beklemeye başladı. Eflatun-beyazlı takım ile lider Bartınspor arasındaki puan farkı 5. Ereğli’nin lideri yakalaması için Türk Metal Kırıkkalespor ile temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’uda geçmesi gerekiyor. Bölgesel Amatör Lig’inde temsilcimiz […]

ÖNCE 2-0’lık Kırşehir Belediyespor yenilgisi, sonra BAY haftası geçirerek liderlikten 4’üncü sıraya kadar gerileyen Karadeniz Ereğlispor, şampiyonluk hedefinde sıkıntı yaşarken, bu hedefine ulaşması için rakiplerinin puan kaybetmesini beklemeye başladı.
Eflatun-beyazlı takım ile lider Bartınspor arasındaki puan farkı 5. Ereğli’nin lideri yakalaması için Türk Metal Kırıkkalespor ile temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’uda geçmesi gerekiyor.
Bölgesel Amatör Lig’inde temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’un rakiplerin olan Ereğli Belediyespor, 12 maçlık yenilmezlik serisiyle büyük çıkış yaptığı ligde son iki haftayı puansız geçince, şampiyonluk yolunda önemli avantaj kaybetti.
21’inci haftada Kırşehir Belediyespor’la deplasmanda oynadığı maça lider unvanla çıkan Ereğli Belediyespor, 2-0’lık yenilgi üzerine hem 12 maçlık yenilmezlik serisine son verdi, hem de liderliği Bartınspor’a kaptırdı. Kayıp haftasının ardından bu kez de fikstür gereği maç yapmadan BAY geçen Eflatun-Beyazlı takım, üst üstte iki haftayı puansız geride bıraktı.
BAY haftasında şampiyonluk yarışı veren Bartınspor, Anadolu Kırıkkalespor ve Kırşehir Belediyespor’un galip gelmesi, Ereğli Belediyespor’un 2’ncilikten 4’üncülüğe gerilemesine neden olurken, kalan 5 haftalık bölümde de şampiyonluğu bir hayli zora soktu.
LİDERİN 5 PUAN GERİSİNDE
Ereğli Belediyespor, haftayı BAY geçince haliyle yine 40 puanda kaldı. Bu sırada lider Bartınspor, deplasmanda Karabük 100. Yıl Karabükspor’u 6-0, Türk Metal Kırıkkalespor, Devrek Belediyespor’u 5-0, Kırşehir Belediyespor da MKE Kırıkkalespor’u 4-1 yendi. Bu sonuçların ardından Bartınspor puanını 45’e çıkararak ilk sıradaki yerini korudu. Türk Metal Kırıkkalespor 43 puana ulaşarak Ereğli’ye 3 puan fark atarken, geriden gelen Kırşehir Belediyespor puanını 42 yaparak Ereğli’nin 2 puan önüne geçti.
Bitime 5 hafta kala şampiyonluk yarışında geriye düşen Ereğli Belediyespor, MKE Kırıkkalespor, 1074 Çankırıspor, Sincan Belediyespor, Yeniçağaspor ve 100. Yıl Soğuksuspor’la oynayacağı 5 maçı da kazanıp, rakiplerinin kaybetmesini bekleyecek. Bu arada zirvede yer alan takımlardan Bartınspor 24. haftada, Türk Metal Kırıkkalespor da bu hafta BAY geçecek. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .