Karacakurt Türkmen şenliği görkemli geçti

Karacakurt Türkmen şenliği görkemli geçti

18.05.2015

Mucur ilçemizde düzenlenen Karacakurt Köyleri Türkmen Şenliği, oldukça görkemli geçti. Mucur’un Türkmen-Yörük köylerinin kurduğu derneğin düzenlediği şenlik, Sabah saat 10.30’da Pazar Yeri’nde kortejle başladı ve Köme Çayırında devam etti. Şenliğe Vali Necati Şentürk, Alay Komutanı Jn. Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Mucur Kaymakamı Arif Yalçın, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Kaman Belediye Başkanı […]

karakurt şenliği  (3) copy

Mucur ilçemizde düzenlenen Karacakurt Köyleri Türkmen Şenliği, oldukça görkemli geçti.
Mucur’un Türkmen-Yörük köylerinin kurduğu derneğin düzenlediği şenlik, Sabah saat 10.30’da Pazar Yeri’nde kortejle başladı ve Köme Çayırında devam etti.
Şenliğe Vali Necati Şentürk, Alay Komutanı Jn. Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Mucur Kaymakamı Arif Yalçın, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, Ak Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Hacı Turan ve Salih Çetinkaya, MHP Kırşehir Milletvekili Adayları Yıldırım Türk ve Mustafa Erkal, CHP Milletvekili Adayı Rifat Ertem, Türkmen Beyleri ve Yörük Derneklerinin Başkanları katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenlerde, açılış konuşmasını dernek başkanlardı yaptı. Ardından söz alan Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Vali Necati Şentürk tarafından günün anlamına ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.
Evranspor Okçuluk Takımı, Osmanlı şenliğe renk katarken şenlikte İzmir’den gelen davetliler tarafından yöresel türküler ve oyun havaları seslendirdi, halk oyunları gösterileri ile şenliğe renk kattı.
Şenlikte davetlilere pilav ve ayran ikram edilirken; Vali Necati Şentürk’e hediyeler verildi ve Türkmen Beyi olarak şenliğe katılımlarından dolayı organizasyon komitesi tarafından teşekkür edildi.
Şenlikte Evranspor Okçuluk Takımı tarafından gösteriler yapılırken; protokol üyeleri tarafından hedefe oklar fırlatıldı. Vali Necati Şentürk ile AKP Kırşehir Milletvekili adayı Hacı Turan hedefi 12’den vurdular.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .