Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Türkoğlu’ndan hekimlere şiddete kınama

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Türkoğlu’ndan hekimlere şiddete kınama

03.10.2017

Kırşehir Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzman Doktor Suat Türkoğlu, geçtiğimiz hafta Iğdır’da bir doktorun tartıştığı bir hastanın bıçaklı saldırısına uğramasına tepki gösterdi. Doktor Türkoğlu, kutsal bir görevi yerine getiren, şifa veren doktorlara karşı yapılan saldırıyı kimsenin kabul edemeyeceğine dikkate çekerek şunları söyledi: “Iğdır Devlet Hastanesi’nde Üroloji Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Serkan Yarımoğlu bir […]

Kırşehir Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzman Doktor Suat Türkoğlu, geçtiğimiz hafta Iğdır’da bir doktorun tartıştığı bir hastanın bıçaklı saldırısına uğramasına tepki gösterdi.
Doktor Türkoğlu, kutsal bir görevi yerine getiren, şifa veren doktorlara karşı yapılan saldırıyı kimsenin kabul edemeyeceğine dikkate çekerek şunları söyledi:
“Iğdır Devlet Hastanesi’nde Üroloji Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Serkan Yarımoğlu bir hastası tarafından kalbinden bıçakla yaralanarak tedavi altına alınmıştır.
Sağlık hizmeti veren hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız kutsal bir görevi fedakarca yerine getirmektedirler. Özverili sağlık çalışanları olarak sağlık hizmetlerini halkımızın tamamına din, dil, ırk ayrımı yapmadan sunuyoruz. Biz halkımızın sağlık çalışanlarının fedakârca çalışmalarından dolayı minnet duyguları içinde olduğunu da çok iyi biliyoruz. Ancak ne yazık ki, toplum içinde bu tür saldırıları alışkanlık haline getirmiş olanlar hayatın içinde farklı yerlerde zaman zaman da bizim sağlık hizmeti sunduğumuz ortamlarda karşımıza çıkıyorlar. Fakat böylesine kutsal bir görevi yerine getiren, şifa veren ellere karşı yapılan her türlü şiddet asla kabul edilebilir değildir. Şiddete maruz kalmış olan hekimimiz başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Hekime ve sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddeti kınıyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .