Kamanlılar Derneği’nden muhteşem açılış

Kamanlılar Derneği’nden muhteşem açılış

20.04.2015

ŞEHRİMİZDE bir süre önce kurulan Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Pazar günü görkemli bir törenle hizmete açıldı. Cacabey Meydanı’nda saat 13.30’da düzenlenen açılış törenine Kırşehir belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, AK Parti Kırşehir Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ile Hacı Turan, İl Başkanı Mustafa Kendirli, İl genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, MHP […]

kamanlılar derneği  (2) copy

ŞEHRİMİZDE bir süre önce kurulan Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Pazar günü görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Cacabey Meydanı’nda saat 13.30’da düzenlenen açılış törenine Kırşehir belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, AK Parti Kırşehir Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ile Hacı Turan, İl Başkanı Mustafa Kendirli, İl genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, MHP İl Başkanı Arif Ekici, MHP Merkez İlçe Başkanı Abdullah Doğan, MHP Milletvekili adayları Prof. Dr. Yıldırım Türk ve Mustafa Erkal, Ankara’daki Kırşehirliler Derneği Başkanı Recep Dedabali başta olmak üzere yüzlerce Kırşehirli ve Kamanlı katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Bozkurt yaptı. Derneğin kuruluş amacını ve hedeflerini anlatan Başkan Hüseyin Bozkurt, “Kırşehir’de 4000 haneden fazla Kamanlı hemşehrimiz var. Amacımız Kırşehir-Kaman ayrımı yapmaksızın hemşehrilerimize hizmet etmektir. Bu amaçla kurduğumuz derneğimize halkımızdan ve hemşehrilerimizden yoğun ilgi ve destek oldu. Bugün burada olmanız bizlere güç ve mutluluk verdi” dedi ve katılan bütün Kırşehirlilere ve Kamanlılara teşekkür etti.
Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, Kırşehir’de kurulan Kamanlılar Derneği kurucularına ve katkı veren kişi ve kuruluşlara teşekkür ederek “Biz önce Kırşehirli, sonra Kamanlıyız. Burada Kamancılık yapmak için kurulmadı derneğimiz. Amacımız derneğimiz aracılığı ile bütün Kırşehir ve Kamanlılara en iyi hizmetleri yapmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir” dedi.
Ardından mahalli sanatçılar konser verdi, davul-zurna ekipleri gösterilerde bulundu. Dr. Altan Kaman ve ekibi davetlilere müzik ziyafeti çekti.
Son anda açılışa katılan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de bir konuşma yaparak Kırşehir’deki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, herkesi Kırşehir için kenetlenmeye davet etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .