Kamanlılar Derneği Başkanı Aydındurmuş’tan teşekkür

Kamanlılar Derneği Başkanı Aydındurmuş’tan teşekkür

08.11.2018

2014 yılında kurulan, Kırşehir ve çevrelerinde yaşayan Kamanlıların sorunlarıyla yakından ilgilenerek çözüm yolları bulmayı hedefleyen ve Kaman’ın tanıtımında önemli rol oynayan Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Cahit Aydındurmuş, İçişleri Bakanlığı destekli “Bozkır Bozlaklarının Sahipleri” adlı kültür projesine katkı sunan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti. Kamanlılar Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Bozkır Bozlaklarının Sahipleri” […]


2014 yılında kurulan, Kırşehir ve çevrelerinde yaşayan Kamanlıların sorunlarıyla yakından ilgilenerek çözüm yolları bulmayı hedefleyen ve Kaman’ın tanıtımında önemli rol oynayan Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Cahit Aydındurmuş, İçişleri Bakanlığı destekli “Bozkır Bozlaklarının Sahipleri” adlı kültür projesine katkı sunan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.
Kamanlılar Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Bozkır Bozlaklarının Sahipleri” Kültür Projesi adını verdikleri etkinlikte Antalya, İzmir ve son olarak geçen hafta Trabzon’da türküler söyleyip yöresel oyunlar oynadılar ve bu illerde halkın yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaştılar.
Son olarak gittikleri Trabzon’da halk “Bozkır’ın Tezenesi” büyük usta Neşet Ertaş’ın hemşerilerini bağrına basarken, zaman zaman isteklere de yer veren Kırşehirli ustalar çalıp söylediği eserleri alanı dolduran vatandaşlar bol bol cep telefonlarıyla kayıt aldılar.
Trabzon dönüşünde gazetemize bir açıklama yapan Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Cahit Aydındurmuş projelerine katkı sunan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.
Proje kapsamında Antalya, İzmir ve Trabzon’da gerçekleştirilen programlarda Kırşehir ve Kaman’ı en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten Başkan Aydındurmuş, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Projemize destek veren ve bizleri yalnız bırakmayan başta Kırşehir Valimiz Sayın İbrahim Akın’a, Kırşehir Milletvekillerimiz Mustafa Kendirli ve Metin İlhan’a, Kırşehir Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’ya ve çalışma ekibine, Kaman Kaymakamımız Murat Girgin’e, Kaman Belediye Başkanımız Erhan Talu ve çalışma ekibine, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya, Fen Edebiyat Fakültesi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salahaddin Bekki’ye, Kırşehir PTT Başmüdürü Mehmet Kani Gümüşoğlu’na, Kırşehir Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve yönetimine, çok kıymetli tüm Kırşehir’li hemşehrilerimize, ayrıca dernek üyelerimize, Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak yapmış olduğumuz bu projede ilgi ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Kamanlılar burada ilimizin 4 büyük ilçesinin tamamından daha büyük bir ilçesiyiz. Gerek Kırşehir’de ve gerekse il dışı ve ülke dışında Kaman ilçemizin tanıtımı yapma görevini üstlenmiş durumdayız. Kaman ilçemizi bilhassa ilimizde daha iyi tanıtmak, Kırşehir’de yaşayan tüm Kamanlıların sorunlarına yardımcı olmak için bu göreve getirildik. Üyelerimize ve Kamanlı hemşehrilerimiz için en güzel hizmeti yapmak için büyük gayret göstereceğiz.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .