Kaman’ın doğalgaz ihalesi yapıldı

Kaman’ın doğalgaz ihalesi yapıldı

06.02.2015

Kaman ile birlikte Mucur’a, Sivas Kangal ve Zara ile Malatya Doğanşehir ilçelerine doğalgaz bağlanması için BOTAŞ tarafından 28 Ocak’ta ihale gerçekleştirildi. Türkiye genelinde nüfusu 10 bini aşan ilçelere doğalgaz iletimi ile ilgili özel yasadan yararlanan yerlerden biri olan Kaman ile birlikte Mucur’a, Sivas Kangal ve Zara ile Malatya Doğanşehir ilçelerine doğalgaz bağlanması için BOTAŞ tarafından […]

Kaman ile birlikte Mucur’a, Sivas Kangal ve Zara ile Malatya Doğanşehir ilçelerine doğalgaz bağlanması için BOTAŞ tarafından 28 Ocak’ta ihale gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde nüfusu 10 bini aşan ilçelere doğalgaz iletimi ile ilgili özel yasadan yararlanan yerlerden biri olan Kaman ile birlikte Mucur’a, Sivas Kangal ve Zara ile Malatya Doğanşehir ilçelerine doğalgaz bağlanması için BOTAŞ tarafından 28 Ocak tarihinde ihale gerçekleştirildi.
2014/178304 ihale kayıt numarası ile 28 Ocak’ta BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık maliyeti 3 milyon 12 bin 537 Dolar olan ihaleye 8 firma ya da ortaklık teklif verdi. Kaman ile ilgili ihalede en düşük teklifi veren firma 932 bin 492 Lira ile AY-Dİ İnşaat Petrol Ürünleri Turz. San.ve Tic. Ltd. Şti. ile Son Teknoloji Doğal. Tes. İnş. Gıda Tem. San. Tic. Ltd. Şti. ortaklığı oldu.
İhalenin kesin sonucu yapılacak olan değerlendirmeden sonra açıklanacak. İhalenin onaylanmasından sonra gerçekleştirilecek olan yer tesliminden sonra ise 420 günde Kaman’la birlikte diğer 4 ilçeye de doğalgaz verilebilecek.
Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, doğalgaz ihalesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kaman’ın bu tarihi yatırımı kazanmasında emeği geçenlere ve abonelik kampanyası sürecinde kampanyaya yoğun ilgi gösteren hemşerilerime teşekkür ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .