Kaman’da “Kudüs’e Destek” programı

Kaman’da “Kudüs’e Destek” programı

22.12.2017

Kredi ve Yurtlar Kurumu Kaman Erkek Yurdu’nda “Kudüs’e Destek” konulu program düzenlendi. Yurdun toplantı salonunda düzenlenen program, öğrencilerin Filistin halkı ve İslam aleminin geleceği için Fetih Suresi okunmasıyla başladı. Öğrencilerin ilahiler ve zafer şiirlerini seslendirmesinin ardından “Kudüs, biz burada kalacağız” belgeseli izlenerek dua edildi. Programda konuşan yurt müdürü Halil Değirmen, İslam dünyasındaki gelişmeler konusunda öğrencileri […]

Kredi ve Yurtlar Kurumu Kaman Erkek Yurdu’nda “Kudüs’e Destek” konulu program düzenlendi.
Yurdun toplantı salonunda düzenlenen program, öğrencilerin Filistin halkı ve İslam aleminin geleceği için Fetih Suresi okunmasıyla başladı.
Öğrencilerin ilahiler ve zafer şiirlerini seslendirmesinin ardından “Kudüs, biz burada kalacağız” belgeseli izlenerek dua edildi.
Programda konuşan yurt müdürü Halil Değirmen, İslam dünyasındaki gelişmeler konusunda öğrencileri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için bu tür programlar yaptıklarını söyledi.
Değirmen, “ABD tarafından dünyaya empoze edilmeye çalışılan ve İslam dünyası açısından kabul edilemez olan bu durumun ardından yurdumuzda özellikle öğrencilerimizi Ortadoğu tarihi ve Filistin konusunda bilinçlendirmek ve tepkimizi ortaya koymak adına bu programı düzenledik” dedi.
Bu konuda her zaman mazlum Filistin halkı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiklerini dile getiren Değirmen, öğrencilerin bilinçlenmesi adına bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini kaydetti.
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .