Kaman’da Genç Çiftçi Projesi uygulanmaya başlandı

Kaman’da Genç Çiftçi Projesi uygulanmaya başlandı

21.10.2017

Kaman’da hayvancılık projeleri ile et üretiminin artması öngörülürken, fiyatlarda istikrar olacak…

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından 2016 yılında başlanan bu yıl 2. kez uygulanan Genç Çiftçi Projelerinin desteklenmesi kapsamında Kaman ilçemizde toplam 26 çiftçimizin bu projeden destek almaya hak kazandığı bildirildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen “Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesi” kapsamında Kaman Hayvan Pazarı’ndaki törene Kaman Kaymakamı Murat Girgin, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim ve hak sahibi yetiştiricileri katıldı.
Törende Kaymakam Girgin, genç çiftçi projesi kapsamında hak kazanan yetiştiricilerimizin huzurunda kulak küpe numaralarının kuraları çekildi.
Kuraları çekilen Büyükbaş Hayvancılık projesinde yer alan 17 çiftçiye 6 şar adet olmak üzere toplam 102 adet Simental ve Montofon melezlerinden oluşan büyükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.
Kaymakam Girgin, “Bizler devlet olarak tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz. İlçemizdeki vatandaşlarımızın önemli geçim kaynakları arasında yer alan hayvancılığı geliştirebilmek, aile ekonomilerine katkıda bulunmak, ülkemizdeki et üretimini artırarak fiyatlarda istikrarın sağlanması adına yarar sağlayacak bu tür projelerin hayata geçirilmesi için bu tür proje destekleri devam edecektir” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .