Kaman’da eğitim yatırımları arttı

Kaman’da eğitim yatırımları arttı

05.01.2018

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci:
“İlçemiz, eğitim öğretim adına bir şantiyeye döndü

Kırşehir’in en büyük ilçesi olan Kaman’a yapılan eğitim yatırımları ve alınan başarılar dikkat çekiyor. Kaman’da toplam 35 okul bulunup, 6 bin 312 öğrenci eğitim görürken yeni projeler ile ilçe eğitim şantiyesine dönmüş durumda.
Kaman’da eğitim öğretim faaliyetlerinin kapasitesini ve fiziki mekânların kalitesini artırmak üzere ciddi yatırımlar gerçekleştiğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci “Şu anda ilçemiz, eğitim öğretim adına bir şantiye yeri gibidir. 2017 yılı içerisinde, beş ay gibi kısa bir sürede Zübeyde Hanım Ana Okulu’nun yeni binası yapılarak 2017/2018 eğitim öğretim yılında yavrularımızın hizmetine sunulmuştur. Melikşah Orta Okulu’nun yeni binası, okulun bulunduğu arsaya yapılmakta olup, kaba inşaatı bitmiş durumdadır. Okul, Temmuz 2018 tarihinde bitirilerek, önümüzdeki yıl eğitim-öğretime yeni binada devam edilecektir” dedi.
Yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Demirci, Kaman’ın tam bir eğitim şantiyesi olduğunu söyledi.
Demirci “Prens Mikasa caddesindeki Yeni Hayat Orta Okulunun kendi arsası üzerine 16 derslikli binanın temelleri atılmış olup inşaatı devam etmektedir. Eski İmam- Hatip Orta Okulunun arsasına,24 derslikli Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin temelleri atılmış olup, inşaatı devam etmektedir. Yine Gaffar Mahallesi Sağlık Caddesi mevkiinde, eski sağlık ocağının bulunduğu arsaya,24 derslikli Erkek Anadolu İmam-Hatip Lisesinin temelleri atılmış olup, inşaat devem etmektedir.” diyerek başlayan yatırımları sıraladı.
İlçede 100 yatak kapasiteli Kız Meslek Lisesi Uygulama Atölyesi yapımına da başlandığını söyleyen Demirci bu atölyenin çok yönlü olarak kullanılacağını ve Kaman için önemli bir kazanç olduğunu ifade etti.
Son olarak, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hemen yanındaki arsaya, Orta Öğretim öğrencilerine hizmet verecek 200 yataklı yurt projesinde de sona gelinmiş durumda olduğunu, proje onayı alınır alınmaz Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü bütçesiyle, söz konusu öğrenci yurdunun da ihale edileceğinin müjdesini verdi.
Bütün bu yatırımların birinci derece de hamisi, hadimi, takipçisi, projelerin gerçekleşmesinde en büyük emek sahibinin Kırşehir milletvekili Mikail Arslan olduğunu ifade eden Demirci “Kendilerine minnet borçluyuz. Sayesinde birçok hizmet Kaman’a geldi. Kaman’a yapılacak her güzel işte eğitimle ilgili her faaliyette ciddi ve samimi destekleri olan bir de kaymakamımız var. Pozitif, ufuk sahibi vizyonu ile bizleri de yüreklendiren Kaymakamımız Murat Girgin’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Eğitimde, gelecek perspektifiyle planlanmış, nitelikli fizik alt yapısının yanında edepli, erdemli, irfan sahibi, bu necip milletin değerleriyle donanmış nesiller yetiştirmek asıl hedefimizdir.” diyerek bu hedefe ulaşmak için eğitim camiası olarak var güçleriyle çalışacaklarını sözlerine ekledi (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .