Kaman’da domuz sürek avı yapıldı

Kaman’da domuz sürek avı yapıldı

12.02.2018

Kaman’da, ekili zirai tarım arazilerine zarar veren yaban domuzlarına karşı sürek avı yapıldı. Kaman Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından Kaman Kaymakamlığı ve Doğa Hayatını Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü onayı ile Başköy ve İsahocalı köylerinde domuz sürek avı düzenlendi. Sürek avına Kaman Kaymakamı Murat Girgin de katıldı. Girgin, yaptığı açıklamada, Kaman’a bağlı bazı köylerde […]

Kaman’da, ekili zirai tarım arazilerine zarar veren yaban domuzlarına karşı sürek avı yapıldı.
Kaman Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından Kaman Kaymakamlığı ve Doğa Hayatını Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü onayı ile Başköy ve İsahocalı köylerinde domuz sürek avı düzenlendi.
Sürek avına Kaman Kaymakamı Murat Girgin de katıldı.
Girgin, yaptığı açıklamada, Kaman’a bağlı bazı köylerde yaban domuzlarının zirai tarım arazilerine ciddi zararlar verdiğini, bunu önlemek için av düzenlendiğini belirterek, şunları kaydetti:
“Sürek avımız yaklaşık 50 avcımızın katılımı ile Başköy ve İsahocalı köyleri civarında düzenlendi. Kaman ve bağlı köylerimizde yaban domuzları yüzünden meydana gelen tarımsal zararı ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Kaman Ziraat Odası Başkanlığımız ava katılan avcılarımıza fişek temini ve yemek ikramında bulundu. İzin ve belgeleri eksiksiz olan avcılar, bu ava katıldı. Ava katılarak tarım arazilerinin korunmasına destek olan avcılarımıza teşekkür ediyoruz.”
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .