Kaman’da doğalgaz dağıtımı 3 yıl sürecek

Kaman’da doğalgaz dağıtımı 3 yıl sürecek

11.01.2018

Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar açıkladı…

Kaman Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, ilçe genelinde doğalgazın dağıtımının 3 yıl süreceğini söyledi.
Kaman’da 25 Aralık Caddesi üzerindeki KIRGAZ merkezi önünde yapılan ilk doğalgaz ateşi yakma töreni yapılırken, Kaman Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, Kamanda devam eden doğalgaz ve kapalı pazaryeri çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Vali Necati Şentürk, Kaymakam Murat Girgin, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, Ak Parti Kırşehir İl başkanı Muzaffer Arslan, Kaman İlçe Başkanı Necati Çolak, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, KIRGAZ Genel Müdürü Selçuk Aksakaloğlu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldığı törende bir konuşma yapan Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, sürecin nasıl başlayıp ne süreçlerden geçerek bittiğini ve bozulan yolların yapımında destek isterken, “çalışmaların başladığı ta ilk günlerde bizlere destek olan başta siyasi partilerimizin ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşlarımızın başkanlarına teşekkür ediyorum, o günler seçim çalışması yapar gibi ev ev, site site dolaşıp bu işi anlattık” dedi.
Bu arada Kaman’da doğal ateşinin yakılmasının ardından bir açıklama yapan Kaman Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, Yenimahalle ve Ziyarettepe Mahallelerinin tamamına doğalgazın ulaştığını fakat abone sayısının az olmasından kaynaklı henüz vanaların açılmadığını belirtti.
Avşar açıklamasında, “Diğer mahallelerimize de doğalgaz vermeye devam ediyoruz. Abone sayısının azlığı ve doğalgaz tesisatı yapılandırmasından dolayı vanaları açmadık. Doğalgazın Kaman İlçesi geneline dağılımı 3 yıl sürecek. Yollardaki bozukluklar ve hava şartları nedeniyle çalışmalar yapılamamakta Yaşanılan bu tür teknik sorunlar nedeniyle ilçe halkından anlayış bekliyoruz” dedi.
Öte yandan, yapımı tamamlanmak üzere olan Belediye binası ve Pazar yeri hakkında açıklamada bulunan Avşar, “Allah nasip ederse belediye binası Mart ayında hizmete yeni yerinde açılacak. Belediye binasının yüzde 95’lik bölümü tamamlandı. Kaman İlçesinde ilçe halkına belediye olarak daha kaliteli ve kapsamlı hizmet sunmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Binada; ilk iki kat ticari alan, üçüncü kat belediye, üst katta ise 540 kişinin aynı anda bulunabileceği çok amaçlı salon olacak” ifadelerini kullandı. (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .