Kaman’da Ceviz Festivali yarın başlıyor

Kaman’da Ceviz Festivali yarın başlıyor

04.10.2019

Kaman Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’nin 28’ncisi yarın başlıyor. 28 Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’ni en iyi şekilde kutlamak için aylardır yoğun bir hazırlık içinde olduklarını belirten Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, “Belediyemizin öncülüğünde 28 yıl önce kutlamaya başladığımız, Kaman’ımızın ve cevizimizin tanıtımı için düzenlenen festivalin amacına ulaşması […]

Kaman Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’nin 28’ncisi yarın başlıyor.
28 Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’ni en iyi şekilde kutlamak için aylardır yoğun bir hazırlık içinde olduklarını belirten Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, “Belediyemizin öncülüğünde 28 yıl önce kutlamaya başladığımız, Kaman’ımızın ve cevizimizin tanıtımı için düzenlenen festivalin amacına ulaşması için yoğun bir hazırlık yaptık. İnşallah iki gün boyunca çeşitli etkinlikler yapacağız. Halkımıza unutulmaz bir festival yaşatmak için elimizden gelen yapacağız. Türkiye’nin dört bir yanına hem Kaman Cevizimizi hem de Kaman’ın tarihi ve turistik güzelliklerini anlatacağız. Kırşehir’deki ülkemizin dört bir yanındaki tüm hemşehrilerimizi festivalimize davet ediyorum” dedi.
Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan ile Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak’ın imzasıyla hazırlanan Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış programı Yarın saat 9.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayacak. Saat 10.00’da Festival Yürüyüşü yapılacak ve ardından “Tarım ve İnsan” konulu resim sergisinin açılması ile devam edilecek. Konuşmaları “En İyi Ceviz Bahçesi”, “En İyi Ceviz Yetiştiriciliği”, “En İyi Cevizli Baklava” yarışmasında dereceye girenlere plaket ve ödülleri dağıtımı izleyecek.
Gün boyu animasyon gösterileri sunulacak. Mustafa Erdoğan Parkı’nda yemek ikram edilecek, Kaman Arkeoloji Müzesi gezisi düzenlenecek. Kültürel ve sanatsal yarışmalar yapılacak. Misafir halk oyunları ekipleri gösterilerde bulunacak. Dr. Ümit Aktaş’ın “Bitkilerle Yaşam” sunumu gerçekleştirilecek. Akşam saat 19.00’da da halka açık bir konser programı var.
Festivalin ikinci günü olan Pazar günü ise saat 14.00’te davul zurna gösterileri ile başlayacak. Saat 16.00’da da “En İyi Ses Yarışması” ödül töreni gerçekleştirilecek. Türk Halk Müziği sanatçıları ile Halk Konseri programı ile Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali sona erecek.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .