Kaman’da Belediye binasında sona gelindi

Kaman’da Belediye binasında sona gelindi

26.07.2017

Kaman Belediyesi’ne ait yeni hizmet binasında çalışmaların hızla devam ettiği ve önümüzdeki aylarda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. 2015 yılına kadar hizmet veren Belediye hizmet binasının yetersiz kalması sonucu harekete geçen ve Kaman’a kalıcı eserler bırakmak için çalışan Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, inşaatında son aşamaya gelinen Kaman Belediyesi Yeni Hizmet Binasında incelemelerde bulundu. 1955’ten sonra […]

Kaman Belediyesi’ne ait yeni hizmet binasında çalışmaların hızla devam ettiği ve önümüzdeki aylarda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.
2015 yılına kadar hizmet veren Belediye hizmet binasının yetersiz kalması sonucu harekete geçen ve Kaman’a kalıcı eserler bırakmak için çalışan Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, inşaatında son aşamaya gelinen Kaman Belediyesi Yeni Hizmet Binasında incelemelerde bulundu.
1955’ten sonra 2 katlı olarak yapılan ve 1970’li yıllarda arka cephesinde bulunan dükkanlar ile üst katları sonradan ilave edilerek son halini alan Belediye hizmet binası birçok tadilat ve tamirata rağmen ihtiyaca cevap veremez duruma gelince Mayıs 2015 tarihinde boşaltılmış ve eski belediye hizmet binasının yerine yenisi yapılması için 28 Mayıs 2015 tarihinde ihaleye çıkılmıştı.
Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, Belediye hizmet binasının son durumuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yıllardır hizmet binası olarak kullanılan binamız ihtiyaca cevap vermez duruma gelmiş ve gelişen ilçemize modern bir belediye hizmet binası yapmak zorunlu hale gelmişti. Aslında hizmet binası yapımı işi bu zamana kadar çözülmüş olması gerekirken, ilçemizin bütün temel sorunlar gibi bu sorunu da çözmek bize düştü. Yapımı işinde son aşamaya gelen binamızı bu yıl hizmete almayı düşüyoruz” dedi.
Kapalı ve açık otoparkının yanı sıra girişi katının ön ve arka cephelerinde işyerleri bulunan belediye yeni hizmet binasın 2 katında Belediye birimleri yer alacak. Diğer katlarında ise çok sayıda ofis türü işyerleri bulunan yeni binanın en üstünde ise çok amaçlı bir salon yapılıyor. İnce işçiliğinin bitmesinin ardından en kısa zamanda yeni binanın özellikleri hakkında açıklama yapılacağı bilgisine ulaşılırken, yeni hizmet binasının açılışına kış aylarına kalmadan yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .