Kaman’da ağır vasıtalara ilçeye giriş yasağı

Kaman’da ağır vasıtalara ilçeye giriş yasağı

05.01.2018

Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman’da şehir içi trafiğinin rahatlatılması ve yaya güvenliği için TIR, Kamyon gibi ağır vasıta araçların belirli saatlerde şehir içine girmemesini öngören “İlçe Trafik Komisyonu” tarafından alınan kararın yürürlüğe girdiğini açıkladı. 20 Aralık tarihinde uygulamaya konulan karara göre, ağır vasıta araçlar sabah 08.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında Eski Cezaevi kavşağı ile […]

Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman’da şehir içi trafiğinin rahatlatılması ve yaya güvenliği için TIR, Kamyon gibi ağır vasıta araçların belirli saatlerde şehir içine girmemesini öngören “İlçe Trafik Komisyonu” tarafından alınan kararın yürürlüğe girdiğini açıkladı.
20 Aralık tarihinde uygulamaya konulan karara göre, ağır vasıta araçlar sabah 08.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında Eski Cezaevi kavşağı ile Yenihayat Kavşağı arasında kalan şehir içinde trafiğe giremeyecek. Bu saatlerde bu yoldan geçmek zorunda olan araçlar çevre yolu ya da alternatif olarak mahalle yollarından geçiş yapabilecekler.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Kaymakam Murat Girgin, “İlgili kavşaklara yasak ile ilgili uyarıcı levhalar asılmış durumdadır. Yasak uygulamasını konusunda Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesince ve Belediye Trafik Zabıtasınca bir hafta ile 10 gün arasında uyarı ve ikazlar yapılacak. Ceza uygulaması bu uyarı süresinden sonra başlayacak olup, ağır vasıta ve kamyon sürücülerimizin kurallara uymalarını bekliyoruz” dedi.
Alınan kararın birçok şehirde de uygulandığını hatırlatan Kaymakam Girgin, “Bu karar ortak alınmış bir karardır. Okul, işyeri ve resmi dairelerin bir araya toplandığı ve şehir merkezini oluşturan Yenihayat Kavşağı ile Eski Cezaevi yani Hirfanlı yol ayrımının bulunduğu kavşak arasında kalan ana caddeye sabah 08.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında TIR, Kamyon gibi ağır vasıta araçların girişi şehir içi araç trafiğinin aksamaması, çocuklarımızın ve halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için yasaklanmıştır” dedi.
Açıklamada, trafik polisinin ve trafik zabıtasının denetimlerini artırarak devam ettireceği ve hatalı park ile tehlikeli araç kullanan sürücüler hakkında da yasal işlemler yapılacağı belirtildi. (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .