Kaman yolunda konfor artıyor

Kaman yolunda konfor artıyor

27.02.2018

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın girişim ve çabaları sonuç verdi…

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın girişim ve çabaları ile Kaman-Ankara arası yolunda sıcak asfalt çalışmaları yapılarak konfor ve kalite artıyor.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kirlisu-Kaman-Kırşehir yol ayrımı ihalesinin 3 Mart tarihinde yapılacağını açıkladı.
Kaman ilçe merkezinin de bu çalışmalar çerçevesinde Bitümlü Sıcak Karışım (Sıcak Asfalt) Kaplama olacağını ifade eden Milletvekili Arslan, yaptığı yazılı açıklama, ihale ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Bilindiği gibi; Üç etapta devam eden Gölbaşı-Kaman Kırşehir Yol Ayırımı Arası Bitümlü Sıcak Karışım (Sıcak Asfalt) kaplama çalışmalarının üçüncü etabı 3 Mart tarihinde ihale edilecek. Birinci etapta; ihalesi daha önce yapılan Gölbaşı-Bala arası yolun Bitümlü Sıcak Karışım (Sıcak Asfalt) kaplama yapım çalışmaları halen devam etmektedir. İkinci etapta; Bala-Karayolları 4. Bölge Hududu arası yolun ihalesi yapılmış olup, ihale surecinin sonuçlanmasının ardından yapım çalışmalarına başlanacaktır. Üçüncü etapta ise; Karayolları 6. Bölge sorumluluğunda bulunan 43 kilometre uzunluğundaki 4. Bölge Hududu (Kirlisu-Kaman-(Kırşehir-Akpınar) ayırımı Devlet Yolunun Toprak İşleri, Sanat Yapıları Üstyapı (Bitümlü Sıcak Karışım (Sıcak Asfalt)) işinin ihalesi 3 Mart tarihinde yapılacak.
İlk iki etabı daha önce ihale edilen yolun son aşaması olan üçüncü etabın projelendirilmesinde, yol güvenliği en üst seviyede tutulmuş olup bu kapsamda; Karayolları 6. Bölge sorumluluğunda bulunan 43 kilometre uzunluğundaki 4. Bölge Hududu (Kirlisu Mevkii)-Kaman-(Kırşehir-Akpınar) ayırımı Devlet Yolu’nun güzergâhının ilk 12 kilometrelik kesiminde bölünmüş 2×2 ve 22 metre genişliğe, devamında ise bölünmüş 2×2 ve 26 metre genişliğe sahip platform yapılması hedeflenmiştir. Projelendirme çalışmaları sırasında, bölgenin tarım faaliyetleri açısından yoğun bir bölge olması sebebiyle 22 adet altgeçit ve 70 adet menfez tasarımı yapılmıştır. Proje üzerinde altı noktada taşıtların dinlenme, mola ve diğer ihtiyaçlarını gidermeleri amacıyla park alanları tasarlanmıştır. Park alanı ve yeri seçiminde araçların rahat durma manevralarını yapabileceği ve arazinin uygun olduğu yerlerde seçilmiştir.
Körmenli Mevkii’nde köprülü kavşak olacak. Proje güzergahı üzerindeki en önemli yerleşim geçişi olan Kaman şehir geçişidir. Bu kesimde, şehir geçişi başlangıcında mevcutta Kaman Giriş Kavşağı bulunmaktadır (Ankara istikametinden Kaman girişi (Körmenli)). Sıklıkla kaza noktası olan bu kavşak, proje aşamasında farklı seviyeli (Katlı Kavşak) olarak projelendirilerek standartları yükseltilmiş, hem daha modern bir görüntüye hem de yüksek konfor ve güvenlik standartlarına kavuşmuştur. Kaman Şehir Geçişi boyunca mevcutta bulunan tüm bağlantılar korunmuş, trafik güvenliğinin gerektirdiği sıklıkta kavşak tasarlanmıştır. Sırasıyla Değirmenözü ve Hamitköy geometrik kavşakları bu doğrultuda tasarlanan kavşaklardır.
Darözü Mevkii’ne köprülü kavşak yapılacak. Kaman Şehir Geçişi bitiminde mevcutta Kaman’dan Kırşehir yönüne doğru Darıözü Mevkii’nde Çıkış Kavşağı bulunmaktadır. Geceleri görüş sıkıntısına neden olan bu kavşak, proje aşamasında farklı seviyeli (Katlı Kavşak) olarak projelendirilerek standartları yükseltilmiş, hem daha modern bir görüntüye hem de yüksek konfor ve güvenlik standartlarına kavuşmuştur. Aydınlar Köyü yol geçişi güneye doğru köy dışına alınacak: Aydınlar kesiminde ise köy içinden geçen yol kuzeye kaydırılmıştır. Kaman-Kırşehir yol ayrımına da; yani Kaman-Aydınlar yolunun Kırıkkale-Kırşehir yol bağlantısına da farklı seviyeli kavşak (Katlı Kavşak) projelendirilmiştir. Kaman ilçe merkezinden mevcut yolda BSK ile kaplanacak: Kaman İlçe Merkezi de Bitümlü Sıcak Karışım (Sıcak Asfalt) Kaplama olacak.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

muallim

kaman ın içi pislikten geçmiyor…
çamur toz toprak bezdirdi bizi…
belediye kilit parke döşüyor her yere o da bombeli bombeli…yol da tesviye yok…
bıktık artık….

28.02.2018, 8:03

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .