KAMAN ve MUCUR DOĞALGAZA KAVUŞTU

KAMAN ve MUCUR DOĞALGAZA KAVUŞTU

30.12.2017

Milletvekili Salih Çetinkaya, doğalgazın iki ilçede kullanılmasında büyük desteğini gördükleri Enerji Bakanı Albayrak’a teşekkür etti…

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Kaman ve Mucur ilçelerinde doğalgaz kullanımına kavuştuğunu açıkladı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın 24.03.2017 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi’nde düzenlenen “Genç Kürsü” programına katılmak üzere geldiği Kırşehir’de Kaman ve Mucur ilçelerine bu yıl sonuna kadar doğalgazı getireceklerinin sözünü aldıklarını ve bunu gerçekleştirdikleri için Bakan Albayrak’a şahsı, Kırşehir ve ilçeleri adına teşekkür etti.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) KIRGAZ’ın lisans genişletmesi istemi onaylanmasının ardından Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın girişimleri sonucu doğalgaz dağıtım lisansının genişletildiğini ve KIRGAZ’ın bu yıl Nisan ayından itibaren Kaman ve Mucur’da çalışmalara başlandı.
3 yıl içerisinde Kaman’a doğalgaz verilmesi işleminin tamamlanacağı ve bu yılın son günlerinde kısmi olarak kullanıma sunulacak olan doğalgaz ilk birinci yıl içerisinde şehir merkezi ve ana caddelerde, ikinci yıl kenar mahalleler ve üçüncü yıl ise tüm Kaman’da kullanılmaya başlanacak. Yeraltı hat döşeme çalışmaları tamamlanan bölgelerde KIRGAZ tarafından mahalle sakinlerine bilgi verilecek ve vatandaşlar ona göre tesisat işlemlerini yaptırabilecekler.
Bu yılın Nisan ayında yapılan resmi açılış töreninde temsili olarak Kaman’a verilen doğalgazın Aralık ayında kullanılacağı sözünün üzerine yer altı çalışmaları tamamlanan Hastane çevresinden 25 Aralık Caddesi, Ankara Caddesi ve eski Cezaevinin oradan tekrar Hastaneye çıkan caddenin sağ tarafında kalan, büyük çoğunluğu Yeni Mahalle sınırları içerisindeki bölgeye bugün-yarın doğalgaz verilecek. 2018 yılı içerisinde ise çalışmaların tamamlandığı tüm bölgelere doğalgaz verileceği öğrenilirken, kenar mahallere ise 2019 yılında gaz verilerek çalışmaların tamamlanması bekleniyor.
YENİDEN ABONE OLUNACAK
Bakanlar Kurulu Kararına göre ön abonelik için Özel İdare adına açılan hesaba Doğalgaz Abonelik Bedeli olarak 335 TL yatıran hemşerilerimizin paraları bu hesapta faizde bekletilirken, gaz verilen bölgelerde gaz kullanmak için vatandaşlar KIRGAZ’ın 25 Aralık Caddesinde hizmete giren bürosuna giderek yeniden güncel fiyattan parasını yatırarak abone olacaklar. Daha önce Abonelik adı altında yatırdıkları parayı ise KIRGAZ’dan alacakları belge ile önce Özel İdare’ye müracaat edecekler, daha sonra Halk Bankası’ndaki Özel İdare’nin hesabından yasal faizi ile birlikte kendi hesaplarına aktararak geri alacaklar.
Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir merkezden sonra en güzel hizmetleri Mucur ve Kaman ilçelerinin aldığını, bu ilçelerin doğalgaza kavuşmasının ardından Boztepe ilçesine de doğalgazın verileceğini söyledi.
Doğalgazın en çok da bayanların işine yarayacağını, hayatlarının kolaylaşacağını, konforlarının artacağını ve Doğal gazın medeniyet demek olduğuna vurgu yaparak belirten Milletvekili Çetinkaya, “Vatandaşlarımızın işleri doğal gazla daha da kolaylaşacaktır. Sanayicimize sunulan en güzel imkan doğal gazdır. 2018’de de Boztepe doğal gaza kavuşacak” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .