Kaman OSB canlandırılıyor

Kaman OSB canlandırılıyor

13.07.2017

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Kaman Organize Sanayi Bölgesi için düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. Bir otelde düzenlenen toplantıya Milletvekili Mikail Arslan, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman OSB Müdürü Kamil Özdemir ve Kamanlı iş adamları katıldı. Toplantıda, Kaman Kaymakamı Murat Girgin’in sunum şeklinde bilgilendirme yapmasının ardından bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, Kaman Organize Sanayi Bölgesinin ihtiyacı […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Kaman Organize Sanayi Bölgesi için düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı.
Bir otelde düzenlenen toplantıya Milletvekili Mikail Arslan, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman OSB Müdürü Kamil Özdemir ve Kamanlı iş adamları katıldı.
Toplantıda, Kaman Kaymakamı Murat Girgin’in sunum şeklinde bilgilendirme yapmasının ardından bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, Kaman Organize Sanayi Bölgesinin ihtiyacı olan yeni ve aktif bir yönetim sorununun büyük ölçüde giderildiğini söyledi.
Bölgenin en isabetli sanayileşmesinin konumu itibariyle Kaman Organize Sanayi Bölgesi olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Kaman OSB’nin yeniden canlanmaya başlaması ile birlikte, gelecekte doluluk oranı en yüksek seviyede olacaktır. Bu kapsamda, Kamanlı yatırımcı işadamlarımıza çok iş düşmektedir. Bizler, ilimizin tüm dinamikleri ile birlikte Kaman OSB’ye destek vereceğiz. Kaman OSB’de fabrikaların ve işletmelerin faaliyete geçmesiyle beraber bölgenin istihdam sorunu da büyük ölçüde çözülecek. Sanayide üretilen ürünler, ulusal pazarlara açık olacak. Birlikten kuvvet doğar, birlikte hareket ederek ve güçler birleştirilerek bölgede sanayileşmeyi sağlayacağız, sermaye sorununu ortadan kaldıracağız. OSB’nin altyapı sorununu İl Özel İdaremizce çözeceğiz. Geçiminin büyük kısmını tarım, hayvancılık ve özellikle cevizden sağlayan bölge halkı için Kaman OSB tereddütsüz yatırım alanıdır. Alınan kararların ilimize ve Kaman ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Milletvekili Mikail Arslan da, “Devletimiz, üretim yapan yatırımcılara destek vermektedir. Kaman Organize Sanayi Bölgesinde ve etrafında yatırımlarımız hızla devam etmektedir. Sanayileşme sağlandıktan sonra inanıyorum ki sadece ilimizin değil çevre illerin de ürün ihtiyacını karşılayacak işletmeler bölgedeki yerini alacaktır. Birlikte daha nice güzel yatırımlara imza atacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Toplantı, Vali Şentürk ve Milletvekili Arslan’ın sanayici yatırımcı işadamları ile yaptığı fikir alışverişi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .