Kaman-Ömerhacılı yolu ulaşıma açıldı

Kaman-Ömerhacılı yolu ulaşıma açıldı

18.10.2018

Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından Kaman İlçe sınırı ve Ömerhacılı arası ulaşımı sağlayan 4,3 km’lik yolun 2018 yılı çalışmaları kapsamında, yol genişletmesi standartları yükseltilerek pilentmiks serimi gerçekleştirildi ve üzerine bütümlü sıcak karışım(BSK) binder tabakası yapılarak ulaşıma açıldı. Yapımı tamamlanan yolun 2 km’lik kısmı KÖYDES, 2,3 km’lik kısmı ise İl Özel İdare tarafından finanse edildi. Bu […]

Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından Kaman İlçe sınırı ve Ömerhacılı arası ulaşımı sağlayan 4,3 km’lik yolun 2018 yılı çalışmaları kapsamında, yol genişletmesi standartları yükseltilerek pilentmiks serimi gerçekleştirildi ve üzerine bütümlü sıcak karışım(BSK) binder tabakası yapılarak ulaşıma açıldı.
Yapımı tamamlanan yolun 2 km’lik kısmı KÖYDES, 2,3 km’lik kısmı ise İl Özel İdare tarafından finanse edildi. Bu iş kapsamında alt yapı çalışmaları büz sanat yapı malzemesi,10.200 ton (pmt) pilentmiks temel malzeme, 6.155 ton sıcak asfalt kullanılarak kazı ve dolgu işleri yolun güzergâhı en iyi seviyeye gelecek şekilde tamamlandı.
Sıcak Asfalt Çalışmaları hakkında açıklama yapan Genel Sekreter Bektaş Aydoğan, “Kaman İlçe sınırı ve Ömerhacılı Köyü arası sıcak asfalt çalışmamızı tamamladık. Bu yolumuz, Kaman bölgesinin trafiğini rahatlatacak ve bölgenin değerini arttıracak, yeni yolumuzu dört dörtlük alt ve üst yapısıyla tamamlayıp bölge halkımızın hizmetine sunduk. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
Kaman İlçe sınırı ve Ömerhacılı Köyü arasında yapımı tamamlanan sıcak asfalt çalışmaları, bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, “Yapılan asfalt çalışmasıyla köy yolumuz modern ve kaliteli bir yapıya kavuştu. Bu çalışmayla ulaşımımızı kolaylaştıran Kırşehir İl Özel İdaresi ekibine teşekkür ediyoruz.” dediler. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .