Kaman Kaymakamı Murat Girgin, muhtarlar ile bir araya geldi

Kaman Kaymakamı Murat Girgin, muhtarlar ile bir araya geldi

22.07.2017

Kaman Belediye sınırları içinde hayvancılık yapılamayacak, hayvan pazarı en kısa sürede şehir dışına çıkarılacak…

Kaman Kaymakamı Murat Girgin, mahalle muhtarları ile bir toplantı düzenledi.
Kaymakamlık Konferans Salonunda Kaymakam Murat Girgin’in başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Adnan Erişek, İlçe Yazı İşleri Müdür V. Soysal Öz, İlçe Tarım Müdürü Ömer Sevim, İlçe Jandarma Komutan V. Kürşat Karaca ile mahalle muhtarları katıldı.
Toplantıda; Kaman ilçe merkezinde belediye imar sınırı içinde hayvancılığın yapılmaması ve yapmakta olan kişilerin ilçe dışına çıkarılması için gerekli çalışmaların yapılması ve Kaman’da kurulan hayvan pazarının başka uzak bir yere taşınması kararlaştırıldı.
Ayrıca yoğunlaşan düğünler nedeniyle denetimlerin sıkılaştırılması ve düğünlerde silâh atılmasının önünü geçilmesi ve bu konuda düğün sahiplerinin ve vatandaşların uyarılmasının da kabul edildiği toplantıda, Kaman şehir içinde kolluk kuvvetlerince hız kontrolleri yapması ve vatandaşlara rahatsızlık verenlerin engellenmesi kararlaştırıldı.
Özellikle Ziyarettepe ve Hazarkent bölgesinde vatandaşları emniyeti ve huzuru için devriye ve kontrollerin arttırılarak devam ettirilmesi gerektiğini ve bu hususların ihlali durumunda gerekli cezai işlemlerin uygulanacağı belirten Kaymakam Murat Girgin, yapılan bu toplantılara aylık düzenli olarak devam edileceğini, bu şekilde vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli bir hizmet verilebileceğini kaydetti.
KAYMAKAM GİRGİN KÖY MUHTARLARIYLA DA TOPLANTI YAPTI
Kaman Kaymakamı Murat Girgin. 19.07.2017 günü de Kaymakamlık Konferans Salonunda; Kaman’ın köyleri ile ilgili sorunların çözümü, önerilerin değerlendirilmesi, uygulamada birlik ve koordinasyonun sağlanması amacıyla bir toplantı yaptı.
Toplantı, Kaymakam Murat Girgin Başkanlığında; İlçe Özel İdare Müdürü Menderes Doğan, İlçe Müftüsü Ömer Can, İlçe Yazı İşleri Müdür V. Soysal Öz, İlçe Tarım Müdürü Ömer Sevim, İlçe Jandarma Komutan V. Kürşat Karaca ile köy muhtarlarının katılımı ile gerçekleşti.
Toplantıda; Hasat döneminin gelmesiyle anız yangınları konusunda köy muhtarlarının hassas olmaları ve köyde yaşayan vatandaşların bu konuda uyarılması, yapılacak düğünler için öncesinden Jandarma ve emniyet güçlerinin bilgilendirilmesi ve düğünlerde eğlence maksadıyla da olsa kurusıkı tabanca dahil silah ile ateş edilmemesi, edilmesi halinde güvenlik güçlerine bilgi verilmesi, köy meralarına, köy tüzel kişiliğine ve hazineye ait yerlere yapılan tecavüzlerin engellenmesi, köylerde uyuşturucu ekimi ve kaçak kazı yapanların kolluk kuvvetlerine bildirilmesi ve bu hususların ihlali durumunda gerekli cezai işlemlerin uygulanacağı da yapılan görüşmelerde belirtildi.
Toplantı köylerde sağlık, eğitim, ulaşım ve güvenlik ile ilgili mevcut yatırımların tanıtımı, sorunların çözümü ve önerilerin değerlendirilmesiyle toplantı sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .