Kaman Japon bahçesinde kış

Kaman Japon bahçesinde kış

29.01.2018

KIRŞEHİR’İN Kaman ilçesi Çağırkan köyündeki Japon bahçesi, kar yağışıyla birlikte ayrı güzelliğe büründü. Japonya Ortadoğu Kültür Merkezi tarafından 1993 yılında, Altes Prensi Takahito Mikasa’nın Kalehöyük kazılarını başlatması anısına yaptırılan Japon bahçesi kar yağışıyla fotoğrafçılara görsellik sundu. Avrupa Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Sanat Çalışmaları ile Chicago Kütüphanesi tarafından “En İyi Yeşil Tasarım” ödülü alan Kalehöyük […]


KIRŞEHİR’İN Kaman ilçesi Çağırkan köyündeki Japon bahçesi, kar yağışıyla birlikte ayrı güzelliğe büründü.
Japonya Ortadoğu Kültür Merkezi tarafından 1993 yılında, Altes Prensi Takahito Mikasa’nın Kalehöyük kazılarını başlatması anısına yaptırılan Japon bahçesi kar yağışıyla fotoğrafçılara görsellik sundu.
Avrupa Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Sanat Çalışmaları ile Chicago Kütüphanesi tarafından “En İyi Yeşil Tasarım” ödülü alan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi yerleşkesinde yer alan Japon bahçesi, Japonya sınırları dışında bulunan en büyük botanik bahçe olma özelliği taşıyor.
Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bahçe, çevre il ve ilçelerde yeni evli çiftlerin düğün fotoğrafı çektirme mekanı olarak da ilgi görüyor.
Sumeru Dağı’nın minyatürünün bulunduğu bahçede mini bir çağlayan ile çok sayıda bodur bitki, ağaç ve göletler de yer alıyor.
Kar yağışının ardından beyaz görüntüye bürünen Japon Bahçesi, ziyaretçileri bu görüntüsü ile kendisine hayran bırakıyor.
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .