KAMAN FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR

KAMAN FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR

06.10.2017

Belediye Başkanı Erhan Talu, iki gün sürecek festivale tüm Kaman ve Kırşehirlileri davet etti

KAMAN Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 26. Düzenlenen Kaman Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali bugün başlayacak.
Kaman Belediyesi tarafından 1989 yılından bu yana her yıl Ekim ayının ilk haftasında geleneksel olarak gerçekleştirilen Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali’nin 26’ncısı bugün
saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek açılış töreni ile başlayacak.
Festival kapsamında Çağırkan köyü ile Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ne gezi düzenlenecek. Festivalin eğlence kısımları da saat 16.00’da başlayacak. Türk Halk Müziği Sanatçıları Hasan Öztürk Nurhan İner ve Nazlı Öksüz sahne alacak.8 Ekim Pazar günü ikinci gün etkinliklerinde ise saat 12.00’de halk konserinde Kaman Davul Zurna Ekibi, misafir ekiplerin Halk Oyunları gösterisi yer alacak. Sevilen sanatçılar İdris Altuner, Yudum ve Ahmet Şafak da saat 16.00’dan sonra verecekleri konserde vatandaşlara güzel ve keyifli zaman geçirtecek. Sürpriz etkinliklerin de yer alacağı festivalde yine ceviz ve yerel ürünler için satış stantları da açılacak.
Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı, açıklamada, güzel bir ortamda geçmesi için her türlü hazırlığı yaptıklarını belirterek, iki gün sürecek festivale tüm Kaman ve Kırşehirliler başta olmak üzere herkesi davet etti.
Festivali bütçe imkanları çerçevesinde düzenlendiklerini ve festivale birbirinden ünlü ve sevilen sanatçıların da katılarak renk katacağını belirten Başkan Erhan Talu, “Kaman ilçemizin adını duyurmak, cevizlerimizi tüm dünyaya tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz festivalimizin anlamına uygun ve görkemli bir şekilde geçmesini arzu ediyoruz. Festivalimizde iki günde 6 sanatçı konser verecek. İlk gün sırasıyla halk müziği sanatçıları Hasan Öztürk, Nurhan İner ve Nazlı Öksüz sahne alacak. Festivalimizin ikinci günü olan 8 Ekim Pazar günü ise İdris Altuner, Yudum ve Ahmet Şafak Kamanlılar ve misafirlerimizle buluşacak. Festival etkinliklerimizi kültürümüze renk katması açısından şekillendirmeye çalıştık. Bu amaçla geleneksel hale gelen ‘En iyi ceviz’, ‘En iyi ceviz bahçesi’, ‘En iyi cevizli tatlı’ yarışmaları düzenliyoruz. Ayrıca ilimizdeki tarımsal işletmelere, kitap yayınlayan yazarlarımıza ve talep halinde festivalle alakalı diğer konularda stant açılmasına imkân sağlayacağız. Kalehöyük Arkeoloji Müzemizde sunum yapılarak, kazı alanı gezisi de düzenleyeceğiz. Bu yıl ilçemizde önceki yıllara göre çok iyi ceviz ürünü var. Yerli ürünlerini pazarlamak isteyen ceviz üreticilerimize yer tahsisi yapmaya ve destek vermeye devam edeceğiz. Stant açmak isteyen ceviz, sebze ve meyve üreticilerimiz üretici kartlarını Zabıta Amirliğimize müracaat ederek alabileceklerdir. Kaman cevizini dünyaya duyurma adına bir vesile olarak gördüğümüz Ceviz Festivalimize Kaman, Kırşehir ve ülkemizin dört bir yanında yaşayan tüm hemşerilerimizi davet ediyorum. İnşallah festivalimiz amacına uygun ve coşkulu bir şekilde geçecek” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .