Kaman Devlet Hastanesi hizmete açıldı

Kaman Devlet Hastanesi hizmete açıldı

11.06.2018

Yapımı tamamlanan 75 yataklı Kaman Devlet Hastanesi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katıldığı bir tören ile açıldı. Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, açılışı gerçekleştirilen hastanenin Kırşehir’e ve Kaman’a hayırlı olmasını dilerken sağlık alanında yapılacak yatırımların hızla devam edeceğini söyledi. Hükümet olarak Kırşehir’i ve ilçelerini önemsediklerini belirten Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Kaman, son derece modern bir […]

Yapımı tamamlanan 75 yataklı Kaman Devlet Hastanesi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katıldığı bir tören ile açıldı.
Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, açılışı gerçekleştirilen hastanenin Kırşehir’e ve Kaman’a hayırlı olmasını dilerken sağlık alanında yapılacak yatırımların hızla devam edeceğini söyledi.
Hükümet olarak Kırşehir’i ve ilçelerini önemsediklerini belirten Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Kaman, son derece modern bir hastaneye kavuştu. Hastalarımız evlerinde göremediği ortam ve sağlık teknolojisi günümüzde hastanelerimizde buluyor. Odalarda televizyonlar, lavabolar, refakatçı için yerler var. Evde olmayan konfor şu anda Kaman Devlet Hastanesinde var. Rabbim muhtaç etmesin, ama muhtaç olduğunda da Kamanlı kardeşlerimizin sağlık ve sıhhatine kısa sürede kavuşacağına yürekten inanıyorum. Tomografisinden röntgenine, mamografisine kadar pek çok cihaz Kaman Devlet Hastanemizde mevcuttur. Hamdolsun şimdi ilde ne varsa ilçemizde de aynısı var. İnşallah yarınlar daha iyi olacak. Önceden SSK’da kuyruklar oluşuyordu, tedavi olunamıyordu, hastalar insan yerine konulmuyordu. Ameliyat öncesi bıçak parası almadan tedavi etmiyorlardı. Ayrıca, bizden önce her kurum kendisine bir hastane açmış. Her kurumun kendi ait hastanesi vardı. Ama biz bunu değiştirdik. Biz Bağ-Kur’u, Emekli sandığını, Sosyal Sigortalar Kurumunu SGK çatısı altında birleştirdik. Önceden caddeler doktorların özel poliklinikleri ile doluydu. Hastaneye gittiğinizde özelden paranızı almadan sizi muayene etmiyorlardı. Ama biz bu sistemi de değiştirdik. Para vermeden, saatlerce sıra beklemeden muayene olunamayan o günlerden ambulans helikopterlerin dağ bayır uçup en ücra köşelerdeki hastalara ulaştığı günlere geldik. Ramazan ayının manevi ikliminde açılışını gerçekleştirdiğimiz Kaman Devlet Hastanesi’nin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, hastanenin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Vali İbrahim Akın da törende yaptığı konuşmada, son yıllarda ülkemizin her alanında büyük bir kalkınma ve gelişme gerçekleştirildiğini, ülkemizin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinin başında yer aldığını, Kırşehir’in de yaşanan bu gelişmelerden payını alarak gelişmesini sürdüren illerimizin başında geldiğini söyledi.
Sosyal devlet anlayışına sahip ülkelerde sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinin o ülkenin gelişmişlik düzeyini belirleyen önemli bir faktör olarak değerlendirildiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Sosyal devlet anlayışına sahip ülkemizde de sağlıklı bir toplum oluşturmak ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla Hükümetimizce uygulamaya konulan projelerle sağlık hizmetlerine erişim kolaylaşmıştır.
Şu anda ilimizde 300 yataklı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi modern binalarında halkımıza hizmet verirken, Akpınar ve Çiçekdağı ilçelerimizde entegre hastaneler tamamlanmıştır. Bugün ise Sayın Başbakan Yardımcımızın huzurlarıyla 75 Yataklı Kaman Devlet Hastanesini de hizmete açıyoruz. Yine Kırşehir Merkezinde eski hastanenin bulunduğu alana 150 yataklı ek hastane binası yapımı işinin proje ihalesi ile Mucur ilçemize 25 yataklı hastane yapılmak üzere arsa temini işlemi tamamlanmıştır. Ayrıca, Ahi Evran Üniversitemiz tarafından programlanan 130 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin yapımı devam etmektedir. Yapılan bu yatırımlar devletimizin vatandaşlarımıza verdiği değerin, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının bir ifadesidir. Sağlıkta fiziki şartların iyileştirilmesinin yanında sağlık personelinin hasta ve hasta yakınlarına karşı güler yüzle hizmet etmesi sunulan hizmetin kalitesini daha da arttıracaktır. Birazdan açılışını yapacağımız Kaman Devlet Hastanesi çalışanlarının güler yüzle vatandaşlarımıza hizmet edeceğine gönülden inanıyorum.” dedi.
Milletvekili Mikail Arslan’ın da yaptığı konuşmanın ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Suat Türkoğlu konuşmasında hastane ile ilgili teknik bilgiler verdi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla gerçekleştirilen törene ayrıca Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Tören, Başbakan Yardımcısı, Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Başkanı Muzaffer Aslan, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu ve beraberindeki protokolün açılışı gerçekleştirilen hastaneyi gezmeleri ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .