Kaman Ceviz Festivali Cumartesi günü

Kaman Ceviz Festivali Cumartesi günü

03.10.2019

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, iki gün sürecek Festivale bütün Kırşehirlileri davet etti Kaman ilçemizde düzenlenen geleneksel Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’nin 28’ncisi Cumartesi ve Pazar günü kutlanacak. Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan ile Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak’ın imzasıyla hazırlanan Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış programı Cumartesi günü saat 9.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na […]

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, iki gün sürecek Festivale bütün Kırşehirlileri davet etti

Kaman ilçemizde düzenlenen geleneksel Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’nin 28’ncisi Cumartesi ve Pazar günü kutlanacak.
Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan ile Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak’ın imzasıyla hazırlanan Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış programı Cumartesi günü saat 9.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayacak.
Saat 10.00’da Festival Yürüyüşü yapılacak ve ardından “Tarım ve İnsan” konulu resim sergisinin açılması ile devam edilecek. Konuşmaları “En İyi Ceviz Bahçesi”, “En İyi Ceviz Yetiştiriciliği”, “En İyi Cevizli Baklava” yarışmasında dereceye girenlere plaket ve ödülleri dağıtımı izleyecek.
Gün boyu animasyon gösterileri sunulacak. Mustafa Erdoğan Parkı’nda yemek ikram edilecek, Kaman Arkeoloji Müzesi gezisi düzenlenecek. Kültürel ve sanatsal yarışmalar yapılacak. Misafir halk oyunları ekipleri gösterilerde bulunacak. Dr. Ümit Aktaş’ın “Bitkilerle Yaşam” sunumu gerçekleştirilecek. Akşam saat 19.00’da da halka açık bir konser programı var.
Festivalin ikinci günü olan Pazar günü ise saat 14.00’te davul zurna gösterileri ile başlayacak. Saat 16.00’da da “En İyi Ses Yarışması” ödül töreni gerçekleştirilecek. Türk Halk Müziği sanatçıları ile Halk Konseri programı ile Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali sona erecek.
28 Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali’ni en iyi şekilde kutlamak için aylardır yoğun bir hazırlık içinde olduklarını belirten Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, “Kaman’ımızın ve cevizimizin tanıtımı için düzenlenen festivalin amacına ulaşması için yoğun bir hazırlık yaptık. İnşallah üç gün boyunca çeşitli etkinlikler yapacağız. Halkımıza unutulmaz bir festival yaşatmak için elimizden gelen yapacağız. Türkiye’nin dört bir yanına hem Kaman Cevizimizi hem de Kaman’ın tarihi ve turistik güzelliklerini anlatacağız. Şimdiden Kırşehir’deki tüm hemşehrilerimi festivalimize davet ediyorum” dedi.(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .