Kalitesiz ve iki yüzlü insanlar!

Kalitesiz ve iki yüzlü insanlar!

08.12.2016

Kır şehrimizde olduğu gibi ülkemizde de en rahatsız olduğumuz konulardan biridir çok yüzlülük!.. Hani ikiyüzlüdürler ya bazı insanlar, gerçek yüzlerini hep saklarlar biz o yüzlerini hiçbir zaman göremeyiz. Biz görmek istesek de onlar asla göstermezler… Sahte dostluklar, sahte gülüşler sahte anlatışlar ve sahte duruşlar, her şeyleri sahtedir aynen kendilerinin sahte oluşları gibi… Her şeyleri sahtedir […]

Kır şehrimizde olduğu gibi ülkemizde de en rahatsız olduğumuz konulardan biridir çok yüzlülük!..
Hani ikiyüzlüdürler ya bazı insanlar, gerçek yüzlerini hep saklarlar biz o yüzlerini hiçbir zaman göremeyiz.
Biz görmek istesek de onlar asla göstermezler…
Sahte dostluklar, sahte gülüşler sahte anlatışlar ve sahte duruşlar, her şeyleri sahtedir aynen kendilerinin sahte oluşları gibi…
Her şeyleri sahtedir onların, baktığında adam, insan sanırsın ama iç âlemlerinde hiçte öyle değildirler…
Yüzüne ayrı, arkandan ayrı konuşurlar, kendi çıkarları için her şeyi yaparlar, çok yüzlüdür onlar, aka kara, karaya beyaz diyecek kadar renklidir duruşları!..
Riyakârdırlar, bukelamun gibi kılıktan kılığa, renkten renge girerler. Çünkü bunlar ayçiçeği gibi fırıl fırıl dönerler.
Dönektirler. İlke yoktur, düşünce yoktur.
Ayrıca Seviye yoktur onlarda, çukurdurlar, onların yüzlerine tükürmek istersiniz ama inanın ağzınızdan çıkacak olan o tükürük kadar bile değerleri yok diye tükürmek dahi istemezsiniz…
Eminim sizin de hayatınızda böyle insanlar vardır.
Kırşehir küçük, şirin bir kenttir. Her sokakta, her caddede bunlarla karşılaşır, sevmeseniz de, içinizde gelmese de konuşmak, merhaba etmek, selâmlaşmak zorunda kalırsınız.
Bunlar her devrin adamı olurlar! İlke yoktur. Siyasi düşünce ve fikir hiç aramayınız. Nokta kadar menfaate, virgül kadar eğilirler. Üç kuruşluk menfaate, bir somuna, bir bardak çaya satılı verirler. Çünkü onlar öylesine bir kişiliğe sahiptirler.
Yüzlerinin birinde kış, diğerinde yaz vardır. Hangi yöne döndüğünü anlayamayız bile. Kışı sevdiğinizde kış, yazı istediğinizde yaz oluverir yüzleri. Yüzleri hiç kızarmak, utanma, arlanma nedir bilmezler.
Oysa insanda bulunması gereken en büyük özellik karakter olmalıdır. Çünkü karakteri sağlam olmayanın hiçbir şeyi sağlam değildir.
Bu hayatta şerefli yaşamanın en önemli göstergesi her iki yüzünüzü de aynı gösteriyor olmanızdır. Belki de bu insanın kanındaki bozukluğun iki yüzüne de farklı yansımasıdır.
Sağınıza solunuza baktığınızda sanırsınız ki “bu benim en iyi arkadaşım, en iyi dostum!” Size nezaketten zirve yapar, ama siz sırtınızı döndüğünüzde hançeri sırtınıza değil yüreğinize saplamaktan tereddüt dahi etmezler…
Böyle insanları ilk başta kabullenmek zordur. Bunlar ile yaşamak zorunda kalmak ise ayrı bir zordur. Bize düşen bu tiplerin hiçbir zaman dürüst, namuslu bir arkadaş olmayacaklarını bilip bunlardan uzaklaşmaktır. Bununla kalmayıp bu ikiyüzlü insanların hiçbir yüzüne asla güvenmemeliyiz de.
Bu tip insanlardan asla kurtulamayız ama şunu bilmelerini sağlayabiliriz ki o da bizi asla onlar gibi biri olmayacağımızı bunlara göstermemizdir.
Varsın onlar bizlere başka başka yüzlerle gelsinler bir gün kendi gerçek yüzlerini unutmak zorunda kalacaklardır.
İşte bu yüzden hepimizin istemediği ama mutlaka hayatımız da olduğu bu karaktersiz, çıkarcı, kalitesiz ve ikiyüzlü insanlara!
Artık defolup gidin hayatımızdan diyorum…YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Süleyman Altın

Battal kardeşim gönlüne sağlık Allah razı olsun çok yüzlüleri iyi tanıtmışsın

09.12.2016, 19:54

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .