Kaldırımlar boş, vatandaş rahat

Kaldırımlar boş, vatandaş rahat

19.01.2015

Kaldırım işgaline getirilen yasaklar Pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başlarken, çoğu esnafın yasaklara uymasıyla vatandaşlar kaldırımda rahat rahat yürüyor… KIRŞEHİR’DE yıllardır süregelen “kaldırım işgali” sorunu, Kırşehir Belediyesi’nin sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek çözüme kavuşturuldu. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ortak akılla alınan kararlarla uygulamaya konulan “kaldırım işgali”ne yönelik yasaklar, 12 Ocak Pazartesi […]

Kaldırım işgaline getirilen yasaklar Pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başlarken, çoğu esnafın yasaklara uymasıyla vatandaşlar kaldırımda rahat rahat yürüyor…

KIRŞEHİR’DE yıllardır süregelen “kaldırım işgali” sorunu, Kırşehir Belediyesi’nin sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek çözüme kavuşturuldu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ortak akılla alınan kararlarla uygulamaya konulan “kaldırım işgali”ne yönelik yasaklar, 12 Ocak Pazartesi günü itibariyle başlarken, esnafların kararı uygulamasıyla kaldırımlar boşaldı, vatandaşlar rahatladı.
Kırşehir’de vatandaşların sürekli şikayet ettiği esnafların kaldırım işgali sorunu, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek aldığı ortak kararla çözülürken, kaldırım işgali noktasında yasaklara uyuluyor.
12 Ocak Pazartesi günü başlayan yasaklarla, esnaflar kaldırım işgaline son verirken, vatandaşlar da kaldırımda rahat rahat yürüdü.
12 Ocak Pazartesi günü itibariyle ilimizde kaldırım işgaline getirilen yasakların uygulanmaya başlanacağı ve uymayanlara cezai işlem uygulanacağı açıklanmıştı.
Kırşehir’de esnafların çoğu bu karara uydu ve malzemelerini dışarı çıkarmazken, vatandaşlar da kaldırımlarda rahat rahat yürüdü.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül ve Esnaf Odaları temsilcilerinin katıldığı toplantıda alınan kararlara göre, işyerleri önünde binanın ortak kulanım alanı olsa dahi yaş sebze ve meyve satışı yapılmayacak. Boş sebze ve meyve kasaları ve paletlerin bulundurulması ve konulması yasaklanırken, Belediye’nin izin verdiği sınırlar içerisinde, ortak kullanım alanlarında market ürünlerinin teşhiri ve satışı serbest olacak, ancak kaldırımlarda yasaklanacak.
Hiçbir şekilde kaldırım işgali yapılmayacak. İşyerlerinin mal getirme ve indirme saatleri kışın 20.00 ila 09.00, yazın ise 22.00 ila 09.00 saatleri arasında yapılacak. Gün içerisinde mal indirme işlemi yapılmayacak. Hiçbir şekilde sabit ve seyyar tezgah kaldırım üzerine konmayacak. Manavlar Belediye’nin belirlediği sınırlar içerisinde teşhir yapabilecekler.
Açık alanda, araçlarda, kaldırım üzerlerinde ve yollarda her türlü satış yapmak da yasaklanırken, kahvehane ve çay ocakları önüne masa ve sandalye çıkarılması kesinlikle yasak olacak. Kaldırım üzerinde reklam tabelası, tanıtım standı ve her türlü materyal konulması ile işyerleri önünde görüntü kirliliğine neden olabilecek, genel ahlaka ve adaba aykırı materyallerin konulması da yasaklanırken, kurallara uyulmadığı takdirde cezai işlem uygulanacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .