“Kadınlarımızla birlikte iktidara yürüyeceğiz”

“Kadınlarımızla birlikte iktidara yürüyeceğiz”

06.03.2015

CHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Yılmaz Zengin:
“Kadınlarımızla birlikte iktidara yürüyeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Yılmaz Zengin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “CHP iktidarında kadınlarımız sosyal ve ekonomik haklara kavuşacaklardır” dedi.
Başkan Zengin, yayınladığı yazılı mesajında şunları kaydetti: “Kadınlarımızın toplumsal yaşamımızın onurlu bireyleri olarak hayatın her alanında kendilerini göstermeleri her şeyden önce günümüzde yaşanılan olumsuzlukları hızla silecektir. Şiddetin, argonun, töre cinayetlerinin ve istismarların olmadığı ve bu ilkel yaklaşımlara maruz kalınmadığı mutlu bir Türkiye hepimizin arzusudur.
Atatürk’ün liderliğinde, hemcinslerinden daha önce toplumsal hayatta yer bulan ve siyasi haklarını birçok Avrupa ülkesinden önce alan kadınlarımızın ekonomik özgürlüğü de CHP iktidarında aile sigortası ile sağlanacaktır.
Hayatın her alanında eşit haklara sahip olarak kadınlarla birlikte yan yana yürüyeceğimiz mutlu Türkiye yakındır.
Onlardan olduğumuz ve hayatımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda ilgi ve sıcaklıklarını esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .