“Kadınlarımızın şiddetten uzak, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmesini diliyorum”

“Kadınlarımızın şiddetten uzak, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmesini diliyorum”

06.03.2015

Vali Çakacak’tan Kadınlar Günü mesajı: “Kadınlarımızın şiddetten uzak, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmesini diliyorum”

VALİ Necati Şentürk, yarın kutlanacak Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm kadınların gününü kutladı.

Toplumun ve ailenin temel direği olan kadınların, fedakâr bir anne olarak çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında ve erkeğin can yoldaşı olarak hayat yükünün paylaşılması noktasında önemli bir rol üstlendiğine dikkati çeken Vali Şentürk, şunları söyledi:
“İnsan haklarının ön planda olduğu günümüzde milletlerin gelişmişlik düzeyleri bireye ve özellikle de kadınlara verdiği değerle ölçülmektedir. Öyle ki, ne kadar kalkınmış olursa olsun kadına hak ettiği değeri vermeyen ülkeler medeniyet yolunda geri kalmış ülkeler olarak kabul edilmektedir.
“Toplumun ve ailenin temel direği olan kadınlarımız, bazen fedakâr bir anne olarak çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında bazen de erkeğin can yoldaşı olarak hayat yükünün paylaşılması noktasında önemli bir rol üstlenmektedir.
“İnsani değerlere önem veren yüce dinimiz ve milletimiz de kadını toplumun ve ailenin temeli olarak görmüştür. Özellikle son yıllarda devletimiz, çağın gereklerine ve toplumun ihtiyaçlarına uygun olarak kadının sosyal, kültürel ve iktisadi hayattaki yerini güçlendirmeye yönelik önemli düzenlemeler yapmıştır. Bu düzenlemelerle devletimiz, geleceğin kadınları ve anneleri olacak kızlarımızın iyi bir eğitim alması, çalışkan, üretken, başarılı ve kültürlü bireyler olarak yetişmesi için gerekli hassasiyeti ve çabayı sürdürmektedir.
“Bu kapsamda, kadına yönelik şiddeti önlemek amacıyla Valiliğimizce “Kadına Hürmet, Çocuğa Şefkat Projesi” başlatılmıştır. Proje kapsamında yapılacak eğitimlerle, toplumun bilinçlendirilmesi ve kadına yönelik şiddeti doğuran nedenlerin ortadan kaldırılması amaçlanmıştır.
“Yine proje kapsamında yapılacak değerlendirme ile “En Fedakâr Eş, En Yaşlı Anne, En Uzun ve Mutlu Evlilik” yapan kadınlarımız belirlenerek Valiliğimizce ödüllendirilecektir.
“Bu duygularla, hayatın her alanında varlığı, fedakârlığı ve emeğiyle büyük bir yer dolduran, bizleri büyüten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılık beklemeden veren kadınlarımızın şiddetten uzak, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmesi dileğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .