“Kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz”

“Kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz”

26.11.2018

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer: “Kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz” Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Cacabey Meydanı’nda bir toplantı düzenledi. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir Teşkilat Başkanı Berat Bıçakcı, Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet […]

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer:

“Kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz”

Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Cacabey Meydanı’nda bir toplantı düzenledi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir Teşkilat Başkanı Berat Bıçakcı, Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Akkuş, Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer ile kadınlar ve partililerin bulunduğu etkinlikte bir açıklama yapıldı.
Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, insan haklarının, kadınlar, çocuklar, anneler ve babalar başta olmak üzere herkes için önce ailede başladığını belirtti.
Dünyada, kadına yönelik ve aile içi şiddetin hala yaygın şekilde devam ettiğine dikkati çeken Düğer, “AK Kadınlar olarak, kadına yönelik şiddetin bir insan hakkı ihlali olduğunu dün olduğu gibi bugün de dile getirmekten vazgeçmiyor, ekonomik ya da kültürel hiçbir gerekçenin ardına sığınılmasına müsaade etmeden kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz. Kadim medeniyetimizi yüzyıllar boyunca aktardığı din, ahlak, şuur ve vicdan öğretilerinde, kadına ve kız çocuklarına uygulanan kötü muameleyi görmenin mümkün değildir. Yüzyıllar öncesinden, henüz İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi yokken, kadın erkek ayırmadan insani bir mesajın dünyaya yayılmasına öncü olan Hazreti Peygamber’in sözünü hatırlamak ve hatırlatmak gerekir. ‘İnsanlara merhamet etmeyene, Allah da merhamet etmez.’ Kadın erkek ayrımı yapmadan bir yaşam biçimi olarak tüm insanlığa karşı kötü muameleyi bizlere men eden dinimizin, kadına ve kız çocuklarına uygulanacak kötü muameleyi kabul etmesi de mümkün değildir.” değerlendirmesinde bulundu.
Kadınların şiddete karşı korunması ve yasalarla güvence altına alınmasının önemine işaret eden Düğer, Türkiye’nin toplumsal cinsiyet eşitliğini temin etmek adına hem uluslararası düzeyde kabul edilen anlaşmalara imza atarak hem de mevzuatında köklü değişiklikler yaparak kadınların güçlenme ve kendilerini gerçekleştirme süreçlerine katkı sağladığını ifade etti.
Düğer, AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren, kadınların iş ve aile hayatlarını dengeleyebilmeleri için kolaylaştırıcı düzenlemeler getirildiğini belirterek, şunları kaydetti:
“AK Parti her alanda kadınların varlığının normalleştirilmesi için çalışmalar yaptı. Kadınlar aynı anda ailede, işte ve siyasette ve daha nice birçok alanda özne ve aktör olarak varlık göstererek her alanda iradelerini ailenin ve toplumun yararına kullanıyorlar. Bulundukları her pozisyonda yalnızca cinsiyet temelinde bir temsil durumunda kalmadan, kadın olduklarının farkında olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Hayal ettiklerinin yalnızca kendi yararına olmadığını, ailesinin ve içinde yaşadığı toplumun da yararına olduğunun bilincinde hareket ediyorlar. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Kadınlara karşı ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir’ anlayışıyla gösterdiği özverinin, kadına yönelik şiddetin ortadan kalkması için hep birlikte göstermemiz, bilhassa başta erkeklerin göstermesi gerekiyor. Ak Parti, kadın, erkek, yaşlı, genç, herkesin, hepimizin partisidir. Ak Kadınlar Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde kadına yönelik her türlü şiddeti turuncu çizgilerini çekiyorlar. Aynı hassasiyetle tüm toplumu da turunca çizgilerini çekmeye davet ediyorlar. Sağlıklı bir toplum ve gelecek nesiller için kadına yönelik şiddete karşı hep birlikte turuncu çizgimizi çekelim.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .