KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR!..

KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR!..

24.11.2016

Çok garip bir ülkede yaşıyoruz öyle ki hemen her gün gündeme yeni olaylar damgasını vuruyor. Kadın erkek eşitliği ya da eşitsizliği…! Kırşehir’deki kadınlarımız, kızlarımız bizim baş tacımızdır. Onlar analarımız, bacılarımızdır. Yaratılış gereği eşitlikten ziyade kadın ve erkek farklı varlıklardır. Zaten yüce yaratıcı kadına da erkeğe de farklı görevler vermiştir. Erkeğin sorumluluğu da kadının sorumluluğu da […]

Çok garip bir ülkede yaşıyoruz öyle ki hemen her gün gündeme yeni olaylar damgasını vuruyor. Kadın erkek eşitliği ya da eşitsizliği…!
Kırşehir’deki kadınlarımız, kızlarımız bizim baş tacımızdır. Onlar analarımız, bacılarımızdır.
Yaratılış gereği eşitlikten ziyade kadın ve erkek farklı varlıklardır.
Zaten yüce yaratıcı kadına da erkeğe de farklı görevler vermiştir. Erkeğin sorumluluğu da kadının sorumluluğu da çok farklıdır ve aslın da bu ikisi bir birlerini tamamlayıcılarıdırlar.
Erkek-kadın olmadan, kadın da, erkek olmadan yaşayamaz bu hayatta. Kadın-erkek sadece fiziksel olarak farklı değil aynı zamanda biyolojik, duygusal ve ruhsal anlamda da çok farklıdırlar.
Kadın erkek eşit demek kesinlikle yanlıştır…!
Bize düşen kadına bir cinsel obje gibi görmemek ve onların sadece şehvani hislerin tatmin aracı olarak düşünmemektir. Kadını feth edilebilecek bir kale olarak görmeli erkek. Bu yüzden onu fethetmek ne denli zordur buradan da kadının kıymetini anlamak mümkündür.
“Kadın ile erkek eşit değildir” denildiğinde neden kadınlar; erkeğin kendilerinden üstün olduğunu düşünürler de erkekten üstün olduklarını düşünmezler?
Bu yıllar evvel belleğimize yerleştirilmiş bir olumsuzluk hareketidir.
Burada kadın erkek eşitliğinden ziyade adalet ve eşitlikten bahsetmek daha doğru olur. Kadınlar zarif, nazik, duygusal, zarif ve ince yapılıdırlar. Ama bunu anlamayıp olayı farklı mecralara çekmeye çalışıp bu konuda bile siyasi rant elde etmeye çalışan eşitsizlikleri anlamak mümkün değildir.
Neymiş; “ben kadınım, bu vücut benim, istersem çırılçıplak gezerim, sen bana tecavüz edemezsin “gibi sözler hiç ahlaki değildir. Hele ki bunu bir kız çocuğuna söyletmek ahlaksızlıktır. Tabi ki o vücut senin ve kimse tecavüzü meşru göremez ama bu demek değil ki kadının zarafet ve namusu bu kadar ulu orta sergilensin…
Kıymetli olan şeyler hep gizlidir. Kadın elmas gibi kıymetli iken bu derece alçaltıcı sözler söylemek hatta bunları desteklemek tamamen ahmaklıktır.
Allah kadın ve erkekten birini bir diğerine üstün tutmaz, sadece birbirlerine üstün ve zayıf olduğu yerler ve yönler vardır. Allah neden birini 1.sınıf diğerini 2.sınıf yaratsın ve buna müsaade etsin ki. İslam’da hiç bir dinde olmayan kadın erkek eşitliği vardır, bazılarının bazı ayetleri gösterip “bak kadına şiddeti onaylıyor hatta yöntem bile öneriyor” demesi tamamen art niyetli yaklaşımdır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da dini suçlayan yöntemlere başvurmak acizliktir. Kaldı ki Peygamberimiz İslam dinini getirmemiş olsaydı bugün hiç birimiz hayatta olmayacaktık. Kadınları, kız çocuklarını diri diri toprağa gömen zihniyet ile bugün bunları İslam dini yapıyormuş gibi gösteren zihniyet aynıdır.
O dönemde kadın diri diri toprağa gömülmekle kalmamış içki maslarına meze yapılmış, köle ve cariye olarak satılıyorken Peygamber efendimiz kadını diri diri toprağa gömülmekten kurtarıp onları el üstünde tutmuş, hiçbir karısına karşı sesini bile yükseltmemiştir. Bu nedenle dinimiz diri diri gömülmekten kadını kurtarıp cenneti onların ayaklarının altına sermiştir.
Yeter ki biz adam olalım ve kadınlarımıza gerektiği gibi sahip olup kıymetlerini bilelim…
Kadın erkek asla eşit değildir…!
Kadın her zaman bir adım öndedir.
Tıpkı Annemiz, kız kardeşimiz, eşimiz, kızımız gibi…
Onlar Allah’ın bize dünya batana kadar bir emanetidir.
Ve kadınlar bizim başlarımızın tacıdır hep te öyle kalacaklardır yeter ki kadınsı duygularını ve masumiyetlerini kaybetmesinler…
Bu yüzden kadın hep erkekten bir adım öndedir…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .