Kadın Emek Pazarı sezonu açıyor

Kadın Emek Pazarı sezonu açıyor

04.05.2015

Kadın Emek Pazarı sezonu açıyor  2010 yılında faaliyete başlayan Kadın Emek Pazarı, 5. sezon için hazırlanıyor… KIRŞEHİR’DE Ahi Çarşısı yanında 2010 yılından bu yana hizmet veren Kadın Emek Pazarı’nda Kırşehir Yardım Sevenler Derneği de, yaptıkları börek ve hamur işleri ile öğrencilere burs veriyor. Hem Kırşehir halkını ev tadında hamur işlerinin lezzetiyle buluşturan, hem de hamur […]

kadın emek pazarı

Kadın Emek Pazarı sezonu açıyor

 2010 yılında faaliyete başlayan Kadın Emek Pazarı, 5. sezon için hazırlanıyor…

KIRŞEHİR’DE Ahi Çarşısı yanında 2010 yılından bu yana hizmet veren Kadın Emek Pazarı’nda Kırşehir Yardım Sevenler Derneği de, yaptıkları börek ve hamur işleri ile öğrencilere burs veriyor.

Hem Kırşehir halkını ev tadında hamur işlerinin lezzetiyle buluşturan, hem de hamur işleri ile elde ettikleri gelirle 80 öğrenciye burs veren Kırşehir Yardım Sevenler Derneği, Kadın Emek Pazarı’nda açılışa hazırlanıyor.

Kent Konseyi’ne bağlı Kadın Meclisi’nin girişimleri ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin destek ve katkılarıyla Ahi Çarşısı yanı Kültür-Sanat Sokağı’na kurulan Kadın Emek Pazarı’nda; unutulmaya yüz tutmuş olan el sanatları yaz ayları boyunca yeniden canlanacak. İğne oyası, takı tasarımı, kurdele nakış, tel kırma, keçe tasarımı, örgü ve kırk yama alanlarında gerçekleştirilen el emeği göz nuru el işleri ürünlerinin sergileneceği ve satışının yapıldığı Kadın Emek Pazarı’nın 5. sezon hazırlıkları sürüyor.

Kadın Emek Pazarı’nda satış yapmak için başvuru yapanlardan herhangi bir ücret talep edilmeyerek, dükkânların tahsisi yapılıyor ve başvuru durumuna göre 15’er günlük periyotlarla kura çekilerek dükkânlar yeni sahiplerini buluyor. Özellikle el işleri noktasında hanımların büyük ilgi gösterdiği Kadın Emek Pazarı’nda yıllarca el dokuması kilimleri ile akla gelen Kırşehir’in el halı dokumacılığı da yapılıyor.

Hemen hemen her alanda yardım çalışmalarını sürdüren ve yardımlarda ağırlıklı olarak öğrencilere burs veren Yardım Sevenler Derneği, 2010 yılından bu yana Kadın Emek Pazarı’nda satış yaparak öğrencilere burs sağlıyor.

Yardım Sevenler Derneği’nin öğrencilere sağladığı burslara Kırşehir halkından da katkı ve destek beklediklerini belirten Yardım Sevenler Derneği Üyesi Ayşenur Altın, “Kadın Emek Pazarımızı, önümüzdeki hafta içinde açmayı düşünüyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de Kırşehirli hemşehrilerimize sac böreğimizi yapacağız, sunacağız. Onların desteklerini bekliyoruz. Çünkü 80 tane öğrencimize burs vermekteyiz. Bizlere katkıda bulunurlarsa mutlu oluruz. Biz paraları direk öğrencilerimize aktarıyoruz. Biz burada 9 arkadaşımız emek veriyor. Çok büyük bir özveri olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanlar her şeylerini bırakarak, buraya endeksleniyorlar. 3-4 ay boyunca burada çalışmamıza devam ediyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .