Kaçakçılık özel timle önlenecek

Kaçakçılık özel timle önlenecek

05.09.2017

Şehrimizde adeta katliam yapılarak yapılan avlanmaya karşı özel tim kurularak, kaçak avlanmaların önüne geçilecek…

KIRŞEHİR Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Derneği, ilimizde avcıların bilinçlenmesi ve gerekli önlemlerin alınarak cezalandırmaların yapılması noktasında önemli girişimlerde bulunuyor.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e sundukları talep doğrultusunda Jandarma ve Tarım İl Müdürlüğü’nün işbirliğinde tim kurularak gerekli kontrol ve denetimlerin yapılacağı Kırşehir’de adeta katliam şeklinde yapılan avlanmaların önüne geçilecek.
Kırşehir Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Derneği Başkanı Mustafa Er, gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, “Ekizağıl yolunu tamamen açtırdık ve en son Kortulu deresine kadar başarıyla yaptırdık. Sarıyahşi köprüsünün alt sol tarafı ve sağ tarafını yaptırdık. Bu bizim için çok büyük bir başarı. 6 ay içerisinde yaptığımız işlemler bunlar. Sayın Valimizle birlikte çalışıyoruz. Önerilerimizi sunduk, kaçak avlanmalardan bahsettik. Bize yardımcı oldular, oluyorlar da. Jandarma tarafından tim kuracaklarını söylediler. Tarım İl Müdürlüğüyle işbirliğinde yapılacak. Başarıyla inşallah sürdüreceğiz. Bizde yardımcı olacağız, dernek olarak elimizden gelenleri yapacağız” dedi.
Kırşehir’de Saraycık köyünde Kızılırmak kenarında, özellikle Sıdıklı-Sarıyahşi Köprüsü’nün alt kısmına kadar kaçak avlanmalar olduğunu ve yoğunlukla gece yapıldığını belirten Dernek Başkanı Mustafa Er, avcıların yaptığı katliamlara dikkat çekerek, “Avlanmada elektrik şok vererek, iki tane araç kullanıyorlar, bunların birisi çelik tekne, birisi ağaç tekne olarak kullanıyorlar. Birisiyle veriyorlar birisiyle topluyorlar balıkları olduğu gibi. Çok büyük bir katliam oluyor. Hem yavru balıklar, hem de kaplumbağa, yılan, çayan da ölüyor. Biz bunu Vali Bey’e anlattık. Dilekçeyle de, sözlü olarak da talebimizi ilettik. Yardımcı olma sözünü aldık. Çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .